19. kolo – I. trieda dospelí – výsledky zápasov v sezóne 2013/2014

05. – 06. apríla sa hralo 19. kolo jarnej časti najvyššej futbalovej súťaže I.trieda dospelí – Oblastného futbalového zväzu Trenčín

________________________________________________________________________________________________________

TABUĽKA PO 19.KOLE

FK Horná Súča – TJ Slovan Dolná Súča 1 : 2 (0 : 1)

V súčanskom „el clasicu“ sa nakoniec radovali hosťujúci hráči z Dolnej Súče. Domácim sa už od začiatku lepila smola na kopačky a dať gól bol veľký problém. Domáci doplatili na veľkú maródku v mužstve, keď až 5-ti hráči majú dlhodobé zdravotné problémy a dnes sa k nim nedobrovoľne pridali ďalší dvaja – Guga F. a Častulín.
Už v 15-tej minúte sa do šestnástky dravo predral F. Guga, ale mieril vedľa. Domáceho brankára Seriša v 30. minúte prekvapil Trúnek, keď z tresného kopu poslal hostí do vedenia. V 36. minúte J. Dohnan z hranice šestnástky mieril vedľa.
Druhý polčas začali domáci náporom – po rohu Macharu, J. Dohnan ako tradične opäť vedľa. V 53. minúte bola odpískaná penalta za faul Sirotného na P. Dohnana, ale J. Dohnan penaltu trestuhodne zahodil, keď mu Marenčák vystihol smer a strelu vyrazil. V 59. minúte po rohu Bartek neomylne zasa tesne vedľa. V 73. minúte J. Repa z 25 metrov mieril len do brvna.
Domáci v snahe o vyrovnanie zabudli na zadné dvierka a v 78. minúte hosťujúci Sirotný zvýšil na 0:2, keď až traja hráči postupovali na rozhodenú domácu obranu.
Až v samom závere zápasu sa dočkali domáci, keď Bartek z 10 metrov pohodlne obstrelil hosťujúceho brankára. Po tomto momente rozhodca na veľkú radosť fanúšikov a hráčov z Dolnej Súče ukončil zápas.

Góly:

32. min Martin Solár 0 : 1 Zo štandardnej situácie

80. min Filip Sirotný 0 : 2 Gól z hry

90. min Martin Bartek 1 : 2 Gól z hry

58. min Ján Dohnan Nepremenený pokutový kop

ŽK: 1:3

Počet divákov: 600

Spracoval: Peter GUGA – Horná Súča

foto Peter Peťovský: FK Horná Súča – TJ Slovan Dolná Súča 1 : 2 (0 : 1)

TJ Slovan Zamarovce – TJ Cementár Horné Srnie 3:2 (0:1)

V Zamarovciach sa predstavilo posledné mužstvo tabulky. Hosťom vyšiel úvod keď už v 3. min. otvoril Ševčík. Po góle zostali domáci nervózny a nekoncentrovaný, tak sa im hra nedarila. V 2.polčase vybehli domáci v pozmenenej zostave, s úmyslov otočiť nepriaznivé skóre, čo začali napĺňať až v 70.min. Drienka Boris keď po centri Jančoviča Daniela vyrovnal. 3.min. na to premenil pokutový kop Tibor Drienka a domáci viedli 2:1. Hosťujúcemu Ševčíkovi sa podarilo ešte vyrovnať,ale posledné slovo mal Boris Drienka, keď hlavou uzavrel na konečných 3:2 pre domácich.

rozhodoval:Ondrušek

divákov:50

zostavy:

Zamarovce: Mikloš,Myslivec,Zemanovič,Jančovič Dav.,Garaj, Poruban,Drienka, T.,Repka, Fraňo,Drienka B., Jančovič Dan. Dragula,Chochlik
H. Sŕnie: Kostka,Chlebana,Švančarek J.,Šimák,Huserka,Kumančík,Švančarek M.,Blaško,Lukojka,Šimko,Ševčík.

Spracoval

Milan Skovajsa

Milan Skovajsa – Zamarovce

TJ Inovec Trenčianske Jastrabie – TJ Družstevník Veľká Hradná 1 : 1 (0 : 1)

V susedskom derby sa hral obojstranne futbal , ktorý sa mohol fanúšikom oboch táborov páčiť. V 1.polčase sa sa z minima maximum podarilo vyťažiť hosťom, keď v 43. min Baláž našiel krásnou krížnou prihrávkou M. Ševčíka a ten nedal domácemu brankárovi šancu a otvoril skóre 0:1. Do druhého polčasu nastúpili domáci so zvýšenou snahou vyrovnať, no pritom sa aj hosťom otvárali šance na brejky. V čistej gólovej šanci sa ocitli viacerí hráči oboch mužstiev, avšak gól padol až v 89 min., keď krásnou ďalekonosnou strelou vyrovnal na konečných 1 : 1 Michal Fodrek.

góly : Fodrek Michal – Ševčík Marek

Spracoval

Jozef Kyjac - Velka Hradna

Jozef Kyjac – V. Hradná

TJ SPP Veľké Bierovce/Opatovce – OFK Čachtice 2 : 6 (2 : 4)

Domáci privítali na domácom trávniku ašpiranta na postup do V.ligy. Hosťom vyšiel úvod najlepšie ako mohol, keď v 20 sekunde si nedali domáci pozor na hosťujúceho M. Trebatického, ktorý otvoril skóre. Domáci rýchlo odpovedali, keď si hosťujúceho vychutnal Svatík. 1:1. V 15. minúte našiel Maraz Sameša a ten poslal hostí znova do vedenia. V 25. minúte po zaváňajucom ofsajde išli hostia už do vedenia 1:3 zásluhou Maraza. V 38. minúte iskierku nádeje dal domácim Barták, keď sa dokázal presadiť s hráčmi i s brankárom. 2:3. V 41. minúte znova rýchly brejk hostí a M. Trebatický dal na 2:4. Domáci v druhom polčase pritvrdili, ale hostia mali dobre zabezpečenú obranu. V 50.minúte pokus od Sabadku zlikvidoval brankár hostí. Ďalšia dobra akcia prišla v 61. minúte Mercek našiel P. Bulka ten centroval do šestnástky na J. Bartáka, ale brankár hostí znova chytil. O pár minút ďalšia dobrá šanca, ktorú nevyužil Fabian. V 81. minúte z prvého rohového kopu hostí v druhom polčase dával na 2:5 hlavou Maraz. V závere zahrávali hostia štandardnú situáciu, pri ktorom bol opäť Maraz, ktorý zapečatil vysoké víťazstvo hostí. Výsledok je pre domácich krutý.

ZOSTAVY: TJ SPP VELKE BIEROVCE-OPATOVCE – Holíček – Barták, Ondrášek, Žúži, Mercek, Fabian, Sabadka, Zhaňač, P.Bulko, Svatík, Horňák. striedali: R.Bulko, Viršinský, T.Sivák

ZOSTAVY: OFK ČACHTICE –  Ma.Trebatický – Balala, Mi.Trebatický, Sameš, Mar. Trebatický, Peterka, Straka, Herák, M. Trebatický, Maraz, O.Trebatický. striedali: Habán

Timotej Bulko – V. Bierovce/Opatovce

FK 1925 Pobedim – OŠK Soblahov 3: 0 (1 : 0)

Góly:

29. min. Michal Gono 1 : 0 Gól z hry

60. min. Ľuboš Zervan 2 : 0 Pokutový kop

68. min. Martin Krajčovič 3 : 0 Zo štandardnej situácie

ŽK: 2:4

Počet divákov: 120

TJ Družstevník Vlára Ľuborča – TJ Družstevník Očkov 1 : 3 ( 0 : 1)

Góly

16. min Patrik Čechvala 0 : 1 Gól z hry

51. min Šimon Machara 0 : 2 Gól z hry

64. min Michal Kozic 0 : 3 Gól z hry

78. min Ján Bahno 1 : 3 Pokutový kop

ŽK: 2:3

Počet divákov: 100

TJ Družstevník Dubodiel – OFK Slovan Skalka nad Váhom 3 : 1 (1 : 1)

Úvod zápasu nenasvedčoval tomu, že proti sebe nastupujú tímy zo susedných poschodí tabuľky. Hostia boli od začiatku lepším mužstvom. Už v úvode spálili veľkú šancu, keď z hranice 16tky hráč hostí prestrelil bránu. V 6. minúte sa Skalka ujala vedenia po nádhernej strele z 25 metrov. Hostia následne zahodili dve čisté šance. V polovici polčasu si hlavný rozhodca nevšimol jasnú ruku domácich, z priamo ktorej pramenila obrovská šanca Hostačného, ktorý sa sám rútil na brankára hostí, ktorý ho za cenu faulu zastavil. Z nariadeného pokutového kopu však domáci Kúdela trafil len žrď. Po tomto momente sa hra trochu vyrovnala a rožky začali vystrkovať i domáci. Veľkú šancu mal domáci Hostačný i Trnčák, no šance zostali nevyužité. Na konci polčasu sa Dubodiel predsa len dočkal vyrovnania, kedy nekompromisne vystrelil domáci Stanislav Petrík a i zásluhou jemného teču rozvlnil sieť 1:1. V druhom polčase diváci už tak veľa gólových príležitostí nevideli. V polovici druhého polčasu sa domáci ujali vedenia gólom Žáčika. Hostia hrali tvrdo, začo ich hlavný rozhodca obdarúval žltými kartami. Štvrť hodinu pred koncom putoval hosťujúci hráč po dvoch žltých kartách pod sprchy, čo domáci pretavili do ďalšieho gólu. Po krásnej prihrávke od Kúdelu sa Hostačný sám pred brankárom nemýlil a upravil stav stretnutia na konečných 3:1.

Góly domácich – Petrík Stanislav, Žáčik, Hostačný.
Zostava domácich:
Petrík Matúš – Petrík Michal, Knoll, Kováč, Janík – Trnčák, Malec, Kúdela, Petrík Stanislav – Žáčik, Hostačný.

OŠK Bošáca – Spartak Myjava (B) 0 : 2 (0 : 1)

Góly

38. min Matej Kováč 0 : 1 Gól z hry

70. min Matej Kováč 0 : 2 Gól z hry