20. kolo – I. trieda dospelí – výsledky zápasov v sezóne 2013/2014

13. apríla sa hralo 20. kolo jarnej časti najvyššej futbalovej súťaže I.trieda dospelí – Oblastného futbalového zväzu Trenčín.

________________________________________________________________________________________________________

TABUĽKA PO 20.KOLE

OFK Slovan Skalka nad Váhom – TJ Družstevník Vlára Ľuborča 6:2 (3:0)

Skalka privítala po dlhých rokoch v susedskom derby Ľuborču. Po úvodnej desaťminútovke sa do vyloženej šance dostal Malec, ale z voleja trafil len do žrde hosťujúcej brány. V 16. minúte po centri Maleca otvoril skóre zápasu z voleja Bagin 1:0. V 21. minúte sa rútil po pravej strane sám na brankára Malec, ale strieľal len tesne vedľa pravej žrde. Na 2:0 zvyšoval strelou z ťažkého uhla Malec. Pred prestávkou sa domáci tešili do tretice, keď po centri B. Cíbika zvyšoval strelou spoza 16ky S. Dúžek.

foto Peter Peťovský: OFK Slovan Skalka nad Váhom – TJ Družstevník Vlára Ľuborča 6:2 (3:0)

Po zmene strán sa v 48. min. presadil po úniku Ješka po pravej strane B. Cíbik, ktorý sa najlepšie zorientoval v 16ke hostí a s prehľadom zvýšil na 4:0. V 57. minúte hlavičkoval po centri B. Cíbika Bagin tesne vedľa vzdialenejšej žrde. V 58. minúte unikol po ľavej strane Malec, ktorý našiel v strede ihriska Blaška a ten z úrovne 11ky zvýšil už na 5:0. Hostia následne znížili po pekne zahratom priamom kope Vavruša. V 83. minúte sa tešili opäť domáci, keď na poltucet zavŕšil striedajúci Rabšík, svojím premiérovým gólom za mužov. V závere zápasu už len kozmeticky upravil skóre zápasu Bahno po premenenom pokutovom kope. Domáci podali výborný výkon, keď hlavne v ofenzíve dokázali premeniť ponúknuté príležitosti. K víťazstvu prispel zodpovedným výkonom v obrane aj navrátilec Roman Repa, ktorý nastúpil na svoj prvý súťažný zápas po viac ako 1,5 roku po komplikovanej zlomenine nohy zo zápasu v Dolnej Súči.

Góly: 16. Bagin, 22. Malec, 42. S. Dúžek, 48. B. Cíbik, 58. Blaško, 83. Rabšík – 70. Vavruš, 87. Bahno

ŽK: 0 – 0

Skalka: Vavruš – Sabadka, M. Cíbik, Kričfaluši, Repa – B. Cíbik, Blaško, J. Podkopčan, S. Dúžek – Bagin, Malec (Gašperec, Rabšík, Ješko)

Ľuborča: Husár – Patka, Vavruš, Machara, Zváč – Bahno, Koníček, Mihálik, Schwantner – Korienek, Patka (Hugo)

Spracoval

Klačman Martin – Skalka nad Váhom

OŠK Soblahov – TJ Inovec Trenčianske Jastrabie 1:2 (0:1)

Počet divákov: 100

11′ Miroslav Glasa 0 : 1 Gól z hry

70′ Martin Kyselica 0 : 2 Pokutový kop

81′ Patrik Pleva 1 : 2 Gól z hry

ŽK: 4:4

_____________________________________________________________________

TJ Družstevník Veľká Hradná – OŠK Bošáca 5:1

Domáci od začiatku zatlačili súpera a bolo len otázkou času,, ako sa otvorí skóre, Hostia sa síce snažili strelami z veľkej vzdialenosti ohroziť domáceho brankára , ale ich muška bola veľmi nepresná.,prvý gól si hostia strelili vlastný po prudkom centri Kyjaca do 5-ky, ďalej sa postupne presadil P.Ježík., 2x M.Ševčík a na 5 : 0 zvýšil P.Lobotka,. Hostia iba kozmeticky upravili skóre po rohovom kope na 5 : 1 .

Spracoval

Jozef Kyjac – Veľká Hradná

OFK Čachtice – TJ Družstevník Dubodiel 2:0 (1:0)

Góly: O. Trebaticky a M. Trebaticky ml.

ŽK: 4:1

Počet divákov: 150

Spartak Myjava (B) – TJ SPP Veľké Bierovce – Opatovce 6:0 (4:0)

Hostia pricestovali k lídrovi tabuľky kde privítali rezervu Myjavy. V 10.minúte sa ujali domáci vedenia keď center od Gažu zúžitkoval pred Holíčkom Oríšek. 1:0. Hostia mali po tomto góle dobrú príležitosť, keď sa z pravej strany rútil na brankára domácich Svatík, no jeho pokus skončil na bočnej sieti. V 23. minúte vysunul peknou kolmicou L.Bruško Kováča, ktorý ma skúsenosti z A-tímu, nemal problém nedať. 2:0. V 40. minúte predviedli domáci parádnu akciu, zahratý rohový kop preskočili traja hráči domácich a štvrtý hráč kapitán L.Bruško prestrelil všetko. 3:0. Už sa zdalo, že skončí polčas 3:0, no jemný teč hlavou od Oríška skončil v sieti. 4:0. Druhý polčas hostia prestriedali. V 49.minúte dávali na 5:0 hlavou svoj tretí gól Oríšek. V 55.minúte zbytočne stratili hostia loptu v rohu ihriska, následný center skončil pred Holíčkom, kde bol dobre postavený Gaža. 6:0. Hostia v druhom polčase omnoho viac hrozili a narobili aj problémy domácim. V 70.minúte dobrá hlavička od T.Siváka, no presne do stredu bránky bola zlikvidovaná domácim brankárom. V 75. minúte rýchla kontra hostí, Sabadka našiel pred bránou Kulicha, kt. prestrelil z pár metrov. O pár minút neskôr dobrá šance Svatíka, no jeho lob skončil na bočnej sieti, no z pohľadu diváka už všetci videli gól. Domáci potvrdili svoje prvé miesto a dokazujú, že na postup naozaj majú.

Myjava B: Sládeček – Palkovič, Vrábel, Kvasnica, Neoveský, Mareček, Gaža, Pekník, Kováč, Oríšek, L.Bruško striedali: Augustín, Štefánek

V.Bierovce-Opatovce: Holíček – M.Sivák, Žúži, Mercek, Fabian, Sabadka, Zhaňač, R.Bulko, Svatík, Kulich striedali: T.Sivák, P.Bulko

Góly: Oríšek, 3, Kováč, Gaža, L.Bruško

Spracoval

Timotej Bulko – Veľké Bierovce/Opatovce

TJ Družstevník Očkov – FK Horná Súča 6:1 (0:1)

Góly:

32′ Branislav Gažo 1 : 0 Pokutový kop

60′ Branislav Gažo 2 : 0 Gól z hry

63′ Šimon Machara 3 : 0 Gól z hry

65′ Šimon Machara 4 : 0 Gól z hry

75′ Michal Kozic 5 : 0 Gól z hry

81′ Ján Dohnan 5 : 1 Gól z hry

83′ Rastislav Bobocký 6 : 1 Gól z hry

ŽK: 1:1

TJ Slovan Dolná Súča – TJ Slovan Zamarovce 2:2 (1:1)

góly:

14. min .Sirotný 1:0

30. min. Drienka B. 1:1

57.min. Drienka T. 1:2

58. min. Solár 2:2

ŽK 3:3

ČK 1:1

pred 150 divákmi rozhodoval Tarabus

Spracoval

Jaroslav Šedivý – Dolná Súča

TJ Cementár Horné Srnie – FK 1925 Pobedim 1:0 (0:0)

V dôležitom zápase sa hra odohrávala úvodné minúty v strede ihriska. V 18 min po centri Chlebanu hlavičkoval Trška vedľa brány.V 32 min zahodil domáci Ševčík veľkú príležitosť keď jeho pokus kryl hosťujúci brankár.O 2 minúty strelu Tršku zblokoval obranca hostí.V prvom polčase prítomný diváci veľa futbalovej krásy nevideli.V 52 min mali hostia priamy kop z 18 metrov no pokus Havrlenta len tesne minul domácu bránu.Od týchto chvíľ začalo dobíjanie hosťujúcej brány.a domáci sa dočkali v 66 min keď prihrávku Ševčika poslal do siete striedajúci J.Šimko.V 75 min po prihrávke Lukajku v čistej šanci zlyhal opäť Ševčík keď jeho pokus nohou vykopol brankár Tomášik.Hostia ešte v samom závere pohrozili z rohového kopu no skóre sa nemenilo a tak si domáci pripísali dôležité 3 body.

Gól:J Šimko