21. ročník medzinárodného festivalu divadla v Trenčíne

21. ročník medzinárodného festivalu divadla v TrenčíneV dňoch 11-13.9. 2015 sa v Prvej komornej divadelnej scéne v Klube Lúč v kine Hviezda v Trenčíne uskutoční v poradí už 21. ročník medzinárodného festivalu divadla jedného herca Sám na Javisku. V priebehu štyroch dní sa na pomyselnom divadelnom ostrove v centre mesta Trenčín stretne 12 divadelníkov a performerov zo Slovenska, Českej republiky, USA, Poľska a Kosova. Všetkých spája odvaha

postaviť sa na javisko úplne sám a odhaliť tak divákovi maximum svojej hereckej tvorby. Festival tradične organizuje občianske združenie KOLOMAŽ, združenie pre súčasné umenie.

Festival odštartuje vo štvrtok 10.9. o 18:00 h. svojím recitálovým vystúpením Gabriela Očkajová, absolventka Akadémie umení v Banskej Bystrici.

21. ročník medzinárodného festivalu divadla v Trenčíne

foto archív Klub LÚČ: Gabriela Očkajová

Nasledovať bude v rámci off-programu monodráma o chlapcovi, ktorý sa stal Ježišom /Blázon/ v podaní Tomáša Plánku, člena Trenčianskeho divadla Kolomaž.

21. ročník medzinárodného festivalu divadla v Trenčíne

foto archív Klub LÚČ: Tomáš Plánka

V piatok o 18:00 h. budú mocť diváci zhliadnúť medzinárodne oceňovanú monodrámu kosovského performera Mentora Zymberaja /Amok/. Divácky pútavá one man show jedného z najznámejších súčasných českých filmových, televíznych a divadelných hercov – Boba Klepla /Vysavač/ sa odohrá o 20:00 h. na javisku v kine Hviezda. Populárny žáner stand up sa dočká na festivale svojej premiéry o 22:00 hod. vystúpeniami Sama Trnku a Mateja Adámyho. Piatkový festivalový maratón zakončí Ventolin, známy performer hudby analógových mašiniek.

21. ročník medzinárodného festivalu divadla v Trenčíne

foto archív Klub LÚČ: Bob Klepl

V sobotu o 18:00 h. sa príde pozhovárať s Marlene Dietrich poľská herečka Anna Skubik /Polámané nechty. Rozhovory s Marlene Dietrich/. O 20:00 h. skočí z výšky na festivalové pódium známa slovenská herečka Eva Pavlíková /Skok z výšky/. Američan s gitarou, performer na špičkách Dead Western zakončí festivalovú sobotu netradičným hudobným koncertom.

21. ročník medzinárodného festivalu divadla v Trenčíne

foto archív Klub LÚČ: EVA PAVLÍKOVÁ

Nedeľa bude venovaná aj detskému divákovi. V rámci Detského divadelného klubu vystúpi Divadlo na Hojdačke so svojou novou bábkovou sci-fi rozprávkou o 16:00 h. v Prvej komornej divadelnej scéne/Na zemi dobre mi…/. Kritikmi oceňovaná monodráma v réžii Romana Poláka /Kontrabas/, bude dôstojným zakončením festivalu v podaní riaditeľa Slovenského komorného divadla v Martine – Františka Výrostka a jeho syna Františka ml.

21. ročník medzinárodného festivalu divadla v Trenčíne

foto archív Klub LÚČ: František Výrostko

Info nájdete na www.klubluc.sk

Zdroj: Tlačová správa o festivale Sám na Javisku