22. kolo – I. trieda dospelí – výsledky zápasov v sezóne 2013/2014

27. apríla sa hralo 22. kolo jarnej časti najvyššej futbalovej súťaže I.trieda dospelí – Oblastného futbalového zväzu Trenčín.

TABUĽKA PO 22. KOLE

Tabulka 22

V prvom polčase sa hral futbal prevažne medzi šestnástkami s nie moc vážnymi akciami na oboch stranách. Mužov trápia zranenia i preto niektorí hráči zo základu nemohli nastúpiť. V druhom polčase si vypracovali domáci i hostia šance, ktoré ostali nevyužité. Ku koncu zápasu dostal za brutálne skopnutie hosťujúceho hráča domáci hráč automaticky červenú kartu. Po konečnom hvizde sa zrodila spravodlivá bezgólová remíza 0:0. Zápas rozhodoval Valovič.

TJ Inovec Trenčianske Jastrabie - TJ SPP Veľké Bierovce - Opatovce 0 : 0 (0 : 0)

foto Peter Peťovský: TJ Inovec Trenčianske Jastrabie – TJ SPP Veľké Bierovce – Opatovce 0 : 0 (0 : 0)

Góly:

12′ Lukáš Mrázik 1 : 0 Gól z hry

35′ Martin Zámečník 1 : 1 Gól z hry

65′ Juraj Ďuďák 2 : 1 Gól z hry

70′ Rastislav Kusenda 2 : 2 Pokutový kop

79′ Peter Gašparovič 3 : 2 Pokutový kop

ŽK: 2:2

ČK: 1:1

TJ Družstevník Veľká Hradná – TJ Družstevník Dubodiel 1 : 1 (0 : 0)

Susedské a „farské“ derby sa odohralo v peknom slnečnom počasí pred návštevou asi 200 divákov. V 1. polčase boli obe mužstvá v koncovke veľmi nepresné, keď asi všetky zakončenia smerovali vysoko nad bránu alebo vedľa nej.

Do 2.polčasu nastúpili s väčšou snahou po víťazstve domáci, ale strely Kyjaca, M. Ševčíka alebo Baláža skončili na brvne alebo ich zneškodnil brankár hostí Matúš Petrík. V 65. min. sa po nevinne vyzerajúcom protiútoku ujali hostia vedenia, keď strela Maleca do chrbta domáceho obrancu skončila v sieti. Domáci sa aj naďalej snažili o útočnú hru. V 75. min. zahral v 16-ke rukou hosťujúci obranca a z nariadeného pokutového kopu vyrovnal na 1:1 M. Ševčík. Po stretnutí môžu byť spokojný s bodom najmä hostia, ktorí vyťažili s minima maximum.

Spracoval

Jozef Kyjac – Veľká Hradná

Spartak Myjava (B) – TJ Družstevník Vlára Ľuborča 3 : 0 (1 : 0)

Góly:

11′ Daniel Kvasnica 1 : 0 Gól z hry

60′ Matej Kováč 2 : 0 Gól z hry

75’Ján Oríšek3 : 0Gól z hry

ŽK: 2:2

ČK: 0:0

Počet divákov: 80

OFK Čachtice – FK Horná Súča 6 : 2 (4 : 1)

Góly:

21′ Pavol Dohnan 0 : 1 Gól z hry

27′ Ondrej Trebatický 1 : 1 Gól z hry

30′ Ondrej Trebatický 2 : 1 Gól z hry

40′ Ondrej Trebatický 3 : 1 Gól z hry

42′ Ondrej Trebatický 4 : 1 Gól z hry

49′ Pavol Maraz 5 : 1 Gól z hry

78′ Ondrej Trebatický 6 : 1 Gól z hry

80′ František Guga 6 : 2 Gól z hry

ŽK: 0:0

ČK: 0:0

OFK Slovan Skalka nad Váhom – TJ Slovan Zamarovce 0 : 1 (0 : 1)

Skalka privítala v ďalšom susedskom derby Zamarovce. Úvod zápasu začali obe mužstvá predovšetkým so zabezpečenou obranou. Až v 23. min. prišiel prvý strelecký pokus, ale Poruban mieril nad domácu bránu. O 5 min. nato ho na opačnej strane napodobnil Malec. Hostia, ktorí prevažne bránili a spoliehali sa na rýchle protiútoky išli do vedenia v 40. min. po zbytočnej strate lopty v strede ihriska a Fraňo svoj nájazd premenil 0:1. Zamarovce mohli zvýšiť ešte do polčasu, ale Jančovič zblízka netrafil bránu. Po zmene strán spálil najväčšiu šancu domácich B.Cíbik, ktorý zblízka prestrelil. Domáci sa do šancí dostávali ojedinele aj napriek tomu, že držali loptu na svojich kopačkách a snažili sa tvoriť hru narážali na dobre organizovanú obrannú hru hostí. V 80. min. po presnom centri Blaška hlavičkoval osamotený Bagin, avšak len do stredu brány. Taktickou hrou už hostia svoje vedenie do konca zápasu udržali.

Gól: 40. Fraňo
ŽK: 0:1
Pred 200 divákmi s prehľadom rozhodoval Dohál.

Spracoval

Klačman Martin – Skalka nad Váhom

TJ Družstevník Očkov – FK 1925 Pobedim 3 : 0 (1 : 0)

Góly:

21′ Tomáš Gono 1 : 0 Gól z hry

52′ Branislav Gažo 2 : 0 Gól z hry

83′ Branislav Gažo 3 : 0 Gól z hry

ŽK: 1:3

ČK: 0:0

Počet divákov: 200

TJ Slovan Dolná Súča – TJ Cementár Horné Srnie 3 : 2 (1 : 1)

Pred 150 divákmi rozhodoval Šišovský Pred stretnutím si prítomní diváci minútou ticha uctili pamiatku tragicky zosnulého trénera Horného Srnia pána Romana Belku, ktorý zahynul pri dopravnej nehode… Hostia začali toto stretnutie aktívne no Trškov pokus v 2. min. letel nad Marenčákovú bránu. V 22 min sa hostia ujali vedenia keď Trška ľavačkou prestrelil domáceho brankára. V 27. min. čaroval brankár hostí Kostka keď vyrazil strelu Trúnka. V 35. min. sa domácim podarilo vyrovnať po zmätkoch v obrane hostí, a strele Sirotného. V 60. min nastrelil hosťujúci J.Šimko žrď domácej brány…. a o 3 minúty platilo nedáš-dostaneš keď sa domáci ujali vedenia 2:1 po peknej strele Trúnka, keď brankár Kostka nemal žiadnu šancu. V 71. min. mali domáci výhodu pokutového kopu po faule Sekulu, a kapitán domácich Gajdošík sa z bieleho bodu nemýlil a bolo 3:1. V 85. min. bol za urážku rozhodcu vylúčený hosťujúci J. Šimko, a hosťom sa v samom závere v 92 min podarilo znížiť po strele Tršku.

Góly:

21.min. Trška 0:1, 33.min. Sirotný 1:1, 63.min. Trúnek 2:1, 72.min. Gajdošík z 11.m kopu 3:1,92.min. Trška 3:2