24. kolo – I. trieda dospelí – výsledky zápasov v sezóne 2013/2014

LOGO-Oblastny-futbalovy-zvaz-Trencin8.  mája sa hralo 24. kolo jarnej časti najvyššej futbalovej súťaže I.trieda dospelí – Oblastného futbalového zväzu Trenčín.

TABUĽKA PO 24. KOLE

24.kolo

OFK Slovan Skalka nad Váhom – TJ Cementár Horné Srnie 2 : 2  (1 : 1)

Netradične vo štvrtok proti sebe nastúpili mužstvá z dolnej časti tabuľky. Domáci bojujúci s početnými zraneniami nastúpili opäť v improvizovanej zostave s odhodlaním prerušiť nepresvedčivé výkony z posledných kôl. Avšak opäť nezachytili úvod zápasu a po využití chyby v strede ihriska otváral skóre zápasu už v 4. min. hosťujúci Martinus. Domáci mali niekoľko šancí, vrátane nastrelenej tyčky, lopty skákajúcej na bránkovej čiare, ale gólu sa nedočkali. Ten prišiel až v 38. min. po peknej kombinačnej akcii po pravej strane si na Malecov prízemný center nabehol Vykopal a ten vyrovnal na 1:1.

OFK Slovan Skalka nad Váhom - TJ Cementár Horné Srnie 2 : 2  (1 : 1)

foto Peter Peťovský: OFK Slovan Skalka nad Váhom – TJ Cementár Horné Srnie 2 : 2 (1 : 1)

Po zmene strán si vytvorili domáci tlak a už po krátkom čase išli do vedenia zásluhou Bagina, ktorý sa presadil hlavičkou po rohovom kope. Chvíľu nato mohli pridať gól Ješko a následne aj Malec, ale ich strely skončili len tesne vedľa. V závere zápasu boli nebezpečnejší hostia, ktorí sa dočkali aj vytúženého vyrovnania po individuálnej akcii Tršku a jeho strele z hranice 16-ky. Zápas sa skončil spravodlivou remízou.

Góly: 38. Vykopal, 49. Bagin – 4. Martinus,73. Trška

ŽK: 2:1

ČK: 0:0

Skalka: Vavruš – Klačman, Országh, Bagin, T. Dúžek – Ješko, M. Vykopal, Blaško, S. Dúžek – Kričfaluši, Malec (M. Guga, Lakatoš, Švančárek)

Horné Srnie: Martiška – Šimák, Sekula, Švančárek, Lukajka, Papiernik, Húserka, Blaško, Ševčík, Trška, Martinus (B.Blaško, Kumančík, J. Švančárek)

Pred 150 divákmi rozhodoval Murín.

Spracoval

Klačman Martin – Skalka nad  Váhom

OŠK Soblahov – TJ SPP Veľké Bierovce – Opatovce 0 : 0  (0 : 0)

Hostia pricestovali do Soblahova, ktorý je aktuálne na poslednom 16.mieste. Šance sa začali vytvárať zo začiatku na oboch stranách, no viac z hry mali hostia. V 9.minúte Svatíkova hlavička skončila presne v strede brány kde bol domáci brankár. V 16.minúte potiahol loptu do šestnástky P.Bulko, no jeho strela skončila na brvne domácej brány. V 20.minúte nastrelili po rohovom kope i domáci tyčku. V 33.minúte fauloval Holíček, začo uvidel červenú kartu. Hostia boli v Soblahove bez náhradného brankára a tak do brány musel ísť Barták. Penaltu od domáceho Jantošoviča bravúrne vychytal. Hostia hrali síce o jedného hráča menej no na ihrisku to tak vôbec nevyzeralo. V 40.minúte strela od Turaja z 25 metrov skončila opäť na brvne. V druhom polčase mali omnoho viac tutoviek hostia. V 55.minúte vysunul P.Bulko Svatíka, no jeho strela nebola dostatočne razantná. V 70.minúte domáci zahrali nedovolene na hranici šestnástky, no rozhodca po dohode s čiarovým rozhodol, že penalta to nebude. Z hranice šestnástky napálil tvrdou strelou Ondrášek znova brvno. V 80.minúte pohrozili aj domáci keď prešiel cez 4 hráčov domáci Huszlicska, no jeho strela išla tesne vedľa tyče. V 85.minúte zahodil najväčšiu šancu zápasu striedajúci T. Sivák, keď zoči-voči domáceho brankára neprekonal. Domáci môžu byť za zahodené šance hostí s remízou spokojní.

ZOSTAVY:

Soblahov: J.Hrnčár – Mrázik, Jantošovič, Hájek, Fabo, M.Hrnčár, Gašparovič, Pleva, Ďuďák, Jambor, Huszlicska striedali: Ďuriška

TJ SPP Veľké Bierovce-Opatovce: Holíček – Barták, Viršinský, Žúži, Mercek, Fabian, Turaj, Ondrášek, P.Bulko, Svatík, Horňák striedali: M.Sivák, T.Sivák, Pazúr

Timotej Bulko – V.Bierovce

TJ Družstevník Veľká Hradná – FK Horná Súča 2 : 2  (0 : 2)

Uź v 4. minúte otvoril skóre hosťujúci Pavol Dohnan. Po góle sa prebudili aj domáci hráči , no šance Ševčíka, Ježíka , Lobotku a ďaľších zostali nevyužité. Naopak v 35. minúte zvýšíli hostia zo štandardnej situácie s prispením domáceho obrancu na 0 : 2. Strelcom gólu bol Ján Dohnan.
V 2. polčase sa až do 80. minúty hral futbal bez šancí na jednej či druhej strane. Až v 82 minúte potrestal faul na Ježíka v 16-ke gólom z pokutového kopu M.Ševčík. Domáci po góle ožili a v 87. minúte sa po individuálnej akcii presadil opäť M.Ševčík a vyrovnal na 2 : 2. Ten istý hráč mohol završiť svoj hetrik v poslednej minúte, no jeho únik zastavil iba za cenu faulu a následnej červenej karty hosťujúci obranca Repa a tak sa už na výsledku nič nezmenilo

ŽK 3 : 3
ČK 0 : 1 ( Repa Jakub )
Góly : Ševčík M. 2 – Dohnan Pavol, Dohnan Ján

Spracoval

Jozef Kyjac – Veľká Hradná

OŠK Bošáca – TJ Družstevník Dubodiel 2 : 0  (1 : 0)

Góly
23′ Dušan Helík 1 : 0 Gól z hry
90′ Tomáš Janeček 2 : 0 Gól z hry

ŽK: 2:1

ČK: 0:0

Spracoval

Marián Petrík – Dubodiel

TJ Inovec Trenčianske Jastrabie – TJ Družstevník Vlára Ľuborča 4 : 1 (1 : 0)

Súboj dvoch popredných tímov mohol priniesť dobrý futbal nakoľko o nič nešlo, keďže o postupe a zostupe sa rozhoduje inde. Zápas začali Luborčania svižne. Vytvorili si niekoľko dobrých šanci, avšak koncovka bola žalostná. Domáci sa ukázali v 16-tke hostí snáď až po štvrťhodine. To ale išli do vedenia, keď obrana nezachytila center zo štandartky a brankár bol po hlavičke prekonaný. To bolo zo strany domácich prvý polčas asi všetko. Hostia opäť prebrali iniciatívu, loptu držali na kopačkách, no výsledný efekt neprichádzal.

V druhom polčase akoby uťalo a hostia asi zostali v kabíne. Hneď v 50. minúte bolo 2:0. po ďalšej hlavičke a domáci začínali byť dominantní. Prišiel však sporný moment, ktorý mohol ešte hosti vrátiť do zápasu, no nestalo sa. V 70. minúte priamy kop Vavruša letel na úroveň 5-ky, kde sa zrazil domáci hráč so svojim brankárom. Rozhodca nezmyselne pískol faul na domáceho brankára a lopta sa dokotúľala do siete. Po uvedomení si svojej chyby uznal gól, čo vyvolalo búrku nevôle v domácich radoch, pretože skôr bolo zapískané, ako lopta prešla do siete, ale platilo 2:1. Tento spomínaný moment, mohol byť pre hosti impulzom, ale domáci v závere chodili s nepochopiteľných príčin hosťujúcou obranou ako nôž maslom a prikrášlili tak ešte výsledok s pohľadu hosti na krutých 4:1…Rouhodca : Kiraly , Čič..Szor…150 divákov

Spracoval

Peter Schwandtner – Ľuborča

Spartak Myjava (B) – TJ Slovan Zamarovce 1 : 0  (0 : 0)

ŽK: 3:2

ČK: 0:0

Gól: 87′  Pavol Sivák 1 : 0 Gól z hry

OFK Čachtice – FK 1925 Pobedim 8 : 3  (2 : 1)

Góly:
15′ Ján Jakubička 0 : 1 Gól z hry
18′ Martin Trebatický 1 : 1 Gól z hry
20′ Pavol Maraz 2 : 1 Gól z hry
48′ Pavol Maraz 3 : 1 Gól z hry
52′ Pavol Maraz 4 : 1 Gól z hry
59′ Patrik Mikláš 4 : 2 Gól z hry
71′ Michal Gono 4 : 3 Gól z hry
73′ Pavol Maraz 5 : 3 Gól z hry
81′ Ondrej Trebatický 6 : 3 Gól z hry
83′ Pavol Maraz 7 : 3 Gól z hry
85′ Martin Trebatický 8 : 3 Gól z hry