25. kolo – 1. trieda dospelí – výsledky zápasov v sezóne 2013/2014

LOGO-Oblastny-futbalovy-zvaz-Trencin10. – 11.  mája sa hralo 25. kolo jarnej časti najvyššej futbalovej súťaže 1.trieda dospelí – Oblastného futbalového zväzu Trenčín.

TABUĽKA PO 25.KOLE

Tabulka 25

TJ Cementár Horné Srnie – OFK Čachtice 2 : 1 (2 : 1)

V upršanom počasí na ťažkom teréne privítal domáci Cementár rozbehnuté Čachtice.V 11 min zahrozili hostia keď strela Trebatického O. opečiatkovala žrď domácej brány.V 15 min bolo opäť nebezpečenstvo pred domácou bránou pri šanciach Ďuriša a Habána zasahoval výborne brankár Kostka. Úplnú dominanciu hostí potvrdil v 18 min úvodným gólom Trebatický O.V 20 min však z ničoho nič udreli domáci keď sa pokutovom území presadil Trška a vyrovnal na 1:1.V 31 min perfektne zasiahol brankár Trebaticky po hlavičke Tršku.V 35 min po centri Tršku zakončoval Blaško na brankár jeho strelu vyrazil.V 39 min zahodil tretiu šancu domácich Kumančík keď brankár jeho pokus vyrazil na roh.V 40 min po peknej akcii domácich a prihrávke Lukajku obstrelil hosťujúceho brankára Blaško a upravil na polčasových 2:1.

TJ Cementár Horné Srnie - OFK Čachtice 2 : 1 (2 : 1)

foto Peter Peťovský: TJ Cementár Horné Srnie – OFK Čachtice 2 : 1 (2 : 1)

Aj do druhého polčasu vstúpili domáci aktívne no bez vážnejšej šance. Boli to naopak hostia ktorý pohrozili v 55 min strelou Ďuriša z 20 metrov,no Kostka jeho pokus bravúrne vyškriabal. V 60 min po krásnom úniku Tršku a jeho prihrávke zahodil Blaško obrovskú príležitosť keď jeho pokus preletel nad bránu.V 67 min nastal krásny futbalový moment keď strela hosťujúceho Sameša z 30 metrov opečiatkovala brvno domácej brány a odrazila sa mimo bránkovej čiari. V 75 min bol za faul na prenikajúceho Martinusa vylúčený hosťujúci Sameš. V závere ešte pokus domáceho Húserku zo 40 metrov len tesne minul bránu hostí. Vo veľmi dobrom stretnutí sa zrodilo zaslúžené víťazstvo domácich, i keď hostia ukázali futbalovú kvalitu.

g-20´-Trška,40´-Blaško- – 18 ´-Trebatický Ondrej
žk-3:3,čk-0:1
Pred 100 spokojnými divákmi rozhodoval s prehľadom Tarabus.

Asistent-Baňár,delegát-Pecho

DORAST – Ľuborča – Horné Srnie 0:7
ŽIACI – Horné Srnie – Soblahov 0:7

Spracoval

Pavol Ondrášek – Horné Srnie

TJ Slovan Zamarovce – TJ Družstevník Veľká Hradná 1 : 2 (0 : 1)

Góly:

31′ Martin Kyjac 0 : 1 Gól z hry

47′ Michal Baláž 0 : 2 Gól z hry

80′ Lukáš Poruban 1 : 2 Gól z hry

Počet divákov: 120

ŽK: 1:1

ČK: 0:0

TJ Družstevník Očkov – OŠK Soblahov 3 : 3 (0 : 3)

Góly

12′ Michal Fabo 0 : 1 Gól z hry

20′ Michal Huszlicska 0 : 2 Gól z hry

38′ Michal Huszlicska 0 : 3 Pokutový kop

56′ Rastislav Bobocký 1 : 3 Gól z hry

58′ Branislav Gažo 2 : 3 Zo štandardnej situácie

87′ Rastislav Bobocký 3 : 3 Gól z hry

ŽK: 3:4

ČK: 0:0

Počet divákov: 60

TJ Slovan Dolná Súča – OFK Slovan Skalka nad Váhom 3 : 0 (0 : 0)

góly 65.min. Sedláček, 71. min. Sirotný, 81 min. Pleva Tomáš

ŽK: 0:2

ČK: 0:0,

pred 150 divákmi rozhodoval Kováčik

Spracoval

Jaroslav Šedivý – Dolná Súča

FK 1925 Pobedim – Spartak Myjava (B) 1 : 2 (0 : 1)

Góly :

13′ Ján Oríšek 0 : 1 Gól z hry

52′ Marek Vrábel 0 : 2 Gól z hry

55′ Miroslav Fuksa 1 : 2 Pokutový kop

ŽK : 0:0

ČK : 0:0

Počet divákov: 100

FK Horná Súča – TJ Inovec Trenčianske Jastrabie 1 : 2 (0 : 2)

Góly

3′ Miroslav Glasa 0 : 1 Gól z hry

41′ Michal Fodrek 0 : 2 Gól z hry

72′ Dominik Blaho 1 : 2 Gól z hry

ŽK : 0:2

ČK : 0:0

Počet divákov: 30

TJ Družstevník Vlára Ľuborča – OŠK Bošáca  2 : 1 (2 : 0)

Za stáleho dažďa na mokrom teréne začali domáci nátlakovou hrou, z ktorej pramenil prvý gól v 11. min, keď strela Schwandtnera nabrala sklz a skončila v sieti. Už o minútu bolo 2:0, keď sa na hranici šestnástky presadil Mihálik a preloboval brankára. Domáci naďalej pokračovali v nátlakovej hre, tretí gól však neprichádzal. Hostia ohrozili domáceho gólmana až v 23. min provizórnou strelou. V 30. min sa na šestnástke hostí pekne otočil koníček, jeho strelu s námahou brankár hostí zneškodnil. Hostia potom trošku ožili, kopali dva priame kopy, no domáci polčas prežili bez inkasovaného gólu. V druhom dejstve začali lepšie hostia, vytvorili si dve – tri šance, zakončenie však bolo nepresné. Dážď sa potom zmenil na lejak a tým viac viazla kombinácia. Hosťom sa ale podarilo 20 minút pred koncom znížiť, domáci znervózneli, hostia boli dôraznejším mužstvom a snažili sa o vyrovnanie. Zápas ale s veľkou bojovnosťou domáci doviedli do víťazného konca.

Spracoval

Peter Schwandtner – Ľuborča

TJ Družstevník Dubodiel – TJ SPP Veľké Bierovce – Opatovce

Domáci privítali na ihrisku tabuľkovo susediaceho súpera. Hneď v úvode prvého polčasu otvoril skóre P.Bulko exportnou strelou z približne 25 metrov. 0:1. Hostia hrali zo zabezpečenej obrany a domácich k vyložením šanciam nepripúšťali. V 10.minúte prišla lepšia akcia domácich, ale Malec tesne minul. Hostia hrali s dobrým, rýchlym prechodom do útočnej fázy, čoho výsledkom bolo aj viac rohových kopov. V 15.minúte mohli ísť hostia do vedenia 0:2, ale dobre hrajúci P.Bulko tesne ľavačkou minul po rohovom kope, ten istý hráč hlavičkoval po ďalšom rohu do stredu brány. V 22.minúte nestačil domáci obranca na Svatíka, ten vyhral súboj, následne nahral pred bránu R.Bulkovi, no ten dobre tiesnený domácim hráčom nestačil kvalitne zakončiť. Dážď robil starosti obom celkom, čoho výsledkom bolo aj zranenie domáceho hráča, kt. museli previesť do nemocnice. V posledných sekundách prvého polčasu zahrávali domáci priamy kop, pri ktorom bol kapitán Kúdela, jeho strelu síce Ondrášik vyrazil, ale iba k domácemu Trnčákovi kt. v závere vyrovnal na 1:1. Druhý polčas začali lepšie hostia, mali viac šancí, no gól hneď nepadol. Hostia sa ho dočkali v 76. minúte, keď priamy kop od Bartáka skončil v sieti. 1:2. Hostia s prehľadom do záveru ubránili možné inkasovanie. V závere mohol ešte pridať tretí gól hosťujúci Svatík, ale jeho ľavačku domáci brankár Petrík vychytal. Zaslúžené víťazstvo hostí, kt. sa dočkali v tejto sezóne na súperovom ihrisku až dnes. Hostia hrali agresívnejšie a boli dravejší za 3 bodmi.

ZOSTAVY:

TJ Dubodiel: M.Petrík – S.Petrík, Mi.Petrík, Janík, Kováč, Mikula, Kúdela, Trnčák, Knoll, Ďurmek, Malec striedali: Doktor, Scheer, V.Petrík

TJ SPP Veľké Bierovce-Opatovce: Ondrášik – Barták, Viršinský, M.Sivák, Mercek, Fabian, Turaj, Ondrášek, P.Bulko, Svatík, R.Bulko striedali: Pazúr, T.Sivák