26. kolo – 1. trieda dospelí – výsledky zápasov v sezóne 2013/2014

LOGO Oblastny futbalovy zvaz Trencin 17.  mája sa hralo 26. kolo jarnej časti najvyššej futbalovej súťaže 1.trieda dospelí – Oblastného futbalového zväzu Trenčín.

TABUĽKA PO 26. KOLE

Tabulka 26

OFK Slovan Skalka nad Váhom – TJ Družstevník Očkov 2 : 1 (0 : 0)

V daždivom počasí sa obe mužstvá úvodnú štvrťhodinu oťukávali a hralo sa prevažne v strede ihriska. Až v 15. minúte sa do prvej šance dostai domáci, keď sa po centri Maleca uvoľnil v šestnástke hostí B. Cíbik, ale jeho strelu do stredu brány brankár Bobocký bez problémov chytil. Chvíľu nato pohrozili aj hostia, ale Gono hlavičkoval mimo bránu. V 22. min. mal dobrú príležitosť po rohovom kope skórovať Malec, ale jeho prízemnú strelu hosťujúci obranca vykopol z bránkovej čiary. V 31. min. strieľal spoza šestnástky opäť Malec, ale len tesne vedľa ľavej žrde. Pred prestávkou unikol po ľavej strane hosťujúci Kostolánsky a v sľubnej šanci pálil vysoko nad bránu.

OFK Slovan Skalka nad Váhom - TJ Družstevník Očkov 2 : 1 (0 : 0)

foto Peter Peťovský: OFK Slovan Skalka nad Váhom – TJ Družstevník Očkov 2 : 1 (0 : 0)

Po zmene strán sa hráči ani nestihli rozhýbať a domáci išli do vedenia zásluhou Maleca – 1:0. Onedlho však hostia vyrovnali po sérii rohových kopov hlavičkoval Gažo – 1:1. V 65. min. zahrával Gašperec priamy kop, ktorým našiel v šestnástke Podkopčana a ten poslal domácich prízemnou strelou opäť do vedenia. Skalka si už vedenia bez výrazných problémov postrážila a po bojovnom výkone zaslúžene zvíťazila. Už o týždeň sa predstaví opäť v domácom prostredí v ďalšom dôležitom zápase proti poslednému Soblahovu.

Góly: 47. Malec, 65. Podkopčan – 50. Gažo

ŽK: 1 – 1

Skalka: Vavruš – Gašperec, Országh, Kričfaluši, T. Dúžek – B. Cíbik, Blaško, M. Vykopal, S. Dúžek – Podkopčan, Malec (Ješko, Rabšík, Guga)

Očkov: I.Bobocký – Jurčo, Čechvala, R. Bobocký, Kozic, Gažo, Ščepko, Gono, Herák, Kostolánsky, Némethy (Suchánek, Strapatý)

Pred 150 divákmi rozhodoval s prehľadom Hulínek.

Spracoval

Martin Klačman – Skalka n/Váhom

OŠK Soblahov – TJ Družstevník Dubodiel 5 : 1 (1 : 0)

Góly: 6′ Patrik Pleva 1 : 0 Gól z hry 49′ Martin Madový 2 : 0 Gól z hry 76′ Jozef Hájek 3 : 0 Gól z hry 78′ Martin Jambor 4 : 0 Gól z hry 88′ Peter Kúdela 4 : 1 Gól z hry 90′ Tomáš Rehák 5 : 1 Gól z hry

ŽK: 3:2 ČK: 0:0

Počet divákov: 150

TJ SPP Veľké Bierovce/Opatovce – TJ Družstevník Vlára Ľuborča 3 : 1 (1 : 0)

Domáci privítali na domácom ihrisku súpera z popredných miest tabuľky. Začiatkom zápasu komplikoval hru dážď, ale postupom času sa celky s týmto faktorom vyrovnali. Domáci ešte na jar v domácom prostredí nevyhrali a tak to chceli odčiniť v tom dnešnom. Domáci nabudení minulo týždňovou výhrou v Dubodieli vybehli vcelku dobre. V 5.minúte dobrá šanca domácich, R.Bulko našiel Svatíka, no jeho pokus Husár chytil. V 14.minúte hosťujúci Koníček nebezpečne vystrelil, ale domáci brankár bol veľmi pozorný. V 19.minúte poslal Barták loptu na Svatíka a jeho ľavačka smerovaná k tyči skončila v sieti. 1:0.  Hostia po tomto momente boli o niečo futbalovejší, ale „gólovku“ si nevypracovali. V závere prvého polčasu spálil dobrú šancu i domáci P.Bulko.

Do druhého polčasu išli domáci s tým, aby hlavne neinkasovali. No hosťom sa podarilo vyrovnať v 54.minúte zásluhou M.Belka. 1:1. Domáci, ale odpovedali veľmi rýchlo, J.Barták sa rútil na brankára, neulakomil sa a nahral úplne voľnému R.Bulkovi, ktorý mal pred sebou prázdnu bránu. V 71.minúte nastrelil prudkou strelou Mercek brvno. V 68.minúte zvýšil vedenie domácich na 3:1 Barták, ktorý zúžitkoval nahrávku od Kulicha. Hostia pôsobili po treťom góle dosť odovzdane, čoho prejavom bola aj zlá rozohrávka hosťujúceho brankára no Barták trestuhodne zahodil. Domáci si za hru v prvom polčasu vyhrať zaslúžili.

Góly: 19. Svatík, 58. R.Bulko, 68. Barták – 54. M.Belko

ŽK: 0:1,

rozhodoval: Király,

Počet divákov: 100

Veľké Bierovce-Op. : Ondrášik – Barták, Viršinský, Žúži, Mercek, Ondrášek, M.Sivák, Turaj, P.Bulko, Svatík, R.Bulko (Kulich, T.Sivák, Pazúr)

Ľuborča : Husár – Bahno, Vavrúš, Zváč, Patka, Machara, Koníček, J.Belko, Fabuš, M.Belko, Schwantner (Bobot, Černička)

Spracoval

Timotej Bulko - V.Bierovce

Timotej Bulko – Veľké Bierovce/Opatovce

OŠK Bošáca – FK Horná Súča 2 : 1 (0 : 0)

Góly:   45′ Martin Kostelan 1 : 0 Gól z hry   48′ Rastislav Samotný 2 : 0 Gól z hry   65′ Mário Guga 2 : 1 Gól z hry

ŽK: 0:1   ČK: 0:0

TJ Inovec Trenčianske Jastrabie – TJ Slovan Zamarovce 1 : 0 (0 : 0)

Góly: 87′ Radovan Glasa 1 : 0 Gól z hry

ŽK: 1:3 ČK: 0:0

TJ Družstevník Veľká Hradná – FK 1925 Pobedim 5 : 2 (3 : 0)

V 2. minúte otvoril skóre peknou strelou po rohu M. Ševčík. V 8.minúte si narazil loptu M Ševčík s P. Ježíkom a ten zvýšil na 2 : 0. V 18 min opäť M.Ševčík po peknej krížnej prihrávke Michala Kováča zýšil na 3 : 0. Domáci sa akoby uspokojili s výsledkom a iniciatívu prebrali hostia, ktorí sa v 1. polčase iba zastrelovali nepresnými streľami, ale v 2.polčase v 53. minúte krásnou strelou z 25 metrov znížil na 3:1 Zervan a o minútu neskôr na 3:2 upravil Mikláš. Až potom sa prebrali aj domáci, keď v 71 minute zvýšil na 4:2. V 75 svoj hattrick zavŕšil M.Ševčík a stanovil konečný výsledok na 5 : 2.

góly : Ševčík M 3, Lobotka P. Ježík P – Zervan, Mikláš

Spracoval

Jozef Kyjac – Veľká Hradná

Spartak Myjava (B) – TJ Cementár Horné Srnie 5 : 1 (0 : 1)

Góly: 20′ Milan Blaško 0 : 1 Gól z hry 48′ Marek Vrábel 1 : 1 Gól z hry 56′ Daniel Kvasnica 2 : 1 Pokutový kop 65′ Ján Gaža 3 : 1 Gól z hry 88′ Ján Oríšek 4 : 1 Gól z hry 90′ Marek Vrábel 5 : 1 Gól z hry

ŽK: 1:0 ČK: 0:0

OFK Čachtice – TJ Slovan Dolná Súča 5 : 2

Góly: 29′ Pavol Maraz 1 : 0 Gól z hry 37′ Daniel Imriška 2 : 0 Gól z hry 39′ Pavol Maraz 3 : 0 Gól z hry 55′ Tomáš Pleva 3 : 1 Gól z hry 67′ Martin Trebatický 4 : 1 Gól z hry 69′ Anton Pleva 4 : 2 Gól z hry 87′ Daniel Imriška 5 : 2 Gól z hry 85′ Ján Trnavský nepremenil pokutový kop

ŽK: 2:1 ČK: 0:0