27 kolo – 1. trieda dospelí – výsledky zápasov v sezóne 2013/2014

LOGO-Oblastny-futbalovy-zvaz-Trencin24. – 25.  mája sa hralo 27. kolo jarnej časti najvyššej futbalovej súťaže 1.trieda dospelí – Oblastného futbalového zväzu Trenčín.

TABUĽKA PO 27.KOLE

27

OFK Slovan Skalka nad Váhom – OŠK Soblahov 4 : 0 (2 : 0)

V dôležitom zápase mužstiev zo spodu tabuľky sa hral od úvodu vyrovnaný futbal. Do prvej šance sa dostal po Gašpercovom centri Bagin, ale zblízka netrafil bránu. Domáci boli aktívnejší smerom dopredu a v 20. min. išli do vedenia po hlavičke Bagina, ktorý si nabehol na prihrávku B. Cíbika – 1:0. O minútu to bol opäť Bagin, ktorý vystrašil hostí po prudkej strele z vnútra šestnástky, avšak opečiatkoval len vzdialenejšiu tyč. V 32. minúte mal veľkú príležitosť vyrovnať Pleva, ale netrafil z 2 krokov prázdnu bránu domácich. V 34. min. sa po dlhom výkope brankára Vavruša skóre menilo. Obrana Soblahova chybovala, čo dokonale využil Malec a zvýšil na polčasových 2:0. Do prestávky mali obe mužstvá ešte po jednej šanci. Najskôr v 41. min. po centri B. Cíbika strieľal z voleja Malec, ale len vysoko nad hosťujúcu bránu. V 45. min. unikol po ľavej strane Madový, ale výborne chytajúci Vavruš jeho šancu vyrazil.

OFK Slovan Skalka nad Váhom - OŠK Soblahov 4 : 0 (2 : 0)

foto Peter Peťovský: OFK Slovan Skalka nad Váhom – OŠK Soblahov 4 : 0 (2 : 0)

Po zmene strán sa rútil sám na brankára Malec, ale jeho krížna strela preletela len tesne vedľa vzdialenejšej žrde. Domáci pridali tretí gól v 74. min., keď Blaškovu strelu dorážal do brány Malec – 3:0. Na konečných 4:0 zavŕšil svojim tretím gólom opäť Malec už v nadstavenom čase opäť po hrubej chybe obrany hostí využil svoj samostatný nájazd na brankára. Skalka si pripísala ďalšie dôležité tri body a zároveň to bola víťazná rozlúčka s hráčskou kariérou pre domáceho Blaška, ktorého pri vystriedaní tesne pred koncom zápasu odmenili fanúškovia dlhým potleskom. Záverom mi dovoľte aj touto cestou „hlavovi“ poďakovať a verím, že nás bude chodiť na zápasy aj naďalej podporovať.

Góly: 20. Bagin, 34., 74., 93. Malec

ŽK: 2 – 1

Skalka: Vavruš – Sabadka, Országh, Kričfaluši, T. Dúžek – Gašperec, Blaško, Podkopčan, B. Cíbik – Bagin, Malec (Repa, Ješko, Rabšík)

Soblahov: J. Hrnčár – Mrázik, Šlesár, Hájek, Fabo, M. Hrnčár, Pleva, Madový, Ďuďák, Jambor, Huszlicska (Jantošovič, Gašparovič, Ďuriška)

Pred 150 divákmi rozhodoval s prehľadom Ježík.

Spracoval

Klačman Martin – Skalka nad  Váhom

TJ Slovan Zamarovce – OŠK Bošáca 1 : 1 (0 : 0)

Góly

55′ Boris Drienka 1 : 0 Gól z hry

89′ Tomáš Janeček 1 : 1 Gól z hry

ŽK: 2:2

ČK: 0:1

Počet divákov: 100

TJ Družstevník Očkov – OFK Čachtice 3 : 3 (2 : 0)

Góly:

41′ Miroslav Trebatický 1 : 0 Vlastný gól

43′ Michal Kozic 2 : 0 Gól z hry

58′ Erik Sameš 2 : 1 Gól z hry

61′ Mário Novotný 2 : 2 Gól z hry

70′ Ondrej Trebatický 2 : 3 Gól z hry

72′ Rastislav Bobocký 3 : 3 Gól z hry

ŽK: 0:1

ČK: 0:0

Počet divákov: 150

TJ Slovan Dolná Súča – Spartak Myjava (B) 0 : 6 (0 : 4)

Góly:

14′ Tomáš Mareček 0 : 1 Gól z hry

16′ Marián Šimek 0 : 2 Gól z hry

17′ Matej Kováč 0 : 3 Gól z hry

26′ Róbert Horeš 0 : 4 Gól z hry

71′ Matej Kováč 0 : 5 Gól z hry

76′ Ján Oríšek 0 : 6 Gól z hry

ŽK: 0:1

ČK: 0:0

TJ Cementár Horné Srnie – TJ Družstevník Veľká Hradná 6 : 1 (2 : 0)

V úvode stretnutia hneď pohrozili domáci v 2. min. keď po centri Blaška netrafil Ševčík loptu. V 24. min. unikol domácej obrane kanonier Ševčík Marek no jeho prienik zastavil vynikajúcim spôsobom stopér Sekula. V 28. min. sa domáci dočkali úvodného gólu stretnutia po nádhernom priamom kope Blaška ktorý z 25 metrov prekonal Cabalu. V 42. min. po peknej kombinačnej akcii a Trškovej prihrávke zakončil ľavačkou Lukajka a bolo polčasových 2:0.

V 46 min sa sám rútil na Kostku hosťujúci Baláž no jeho pokus len tesne preletel okolo domácej brány. V 50. min. bol po Blaškovej prihrávke Trškov pokus nepresný. V 66. min. sa domácim podarilo po tretí krát skórovať po peknej individuálnej akcii útočníka Tršku. Hostia v 69. min. znižujú po peknom priamom kope Ševčika Mareka. No domáci odpovedali okamžite a Trška po výkope brankára Kostku a Ševčíkovom priťuknutí nedal brankárovi žiadnu šancu a upravil na 4:1. V 71. min. sa nádherná strela Švančárka Jána odrazila od brvna mimo bránkovú čiaru. V 75. min. po centri Blaška hlavou zakončoval Ševčík Michal už na 5:1. V 76. min. prišlo v domácom mužstve k striedaniu keď vynikajúco hrajúceho Sekulu vymenil tréner Chlebana. Gólostroj domácich sa zastavil v 79. min. keď s prehľadom skóroval Švančárek Ján a zavŕšil tak zaslúžene víťazstvo domáceho mužstva ktoré si pripísalo dôležité 3 body k záchrane.

Góly:

29′ Milan Blaško 1 : 0 Zo štandardnej situácie

42′ Matúš Lukajka 2 : 0 Gól z hry

66′ Marek Trška 3 : 0 Gól z hry

69′ Marek Ševčík 3 : 1 Zo štandardnej situácie

72′ Marek Trška 4 : 1 Gól z hry

75′ Michal Ševčík 5 : 1 Gól z hry

79′ Ján Švančárek 6 : 1 Gól z hry

ŽK: 0:0

ČK: 0:0

Počet divákov: 130

Spracoval

Pavol Ondrášek – Horné Srnie

FK 1925 Pobedim – TJ Inovec Trenčianske Jastrabie 2 : 2 ( 0 : 0)

Góly

49′ Radovan Glasa 0 : 1 Gól z hry

57′ Peter Uváčik 1 : 1 Gól z hry

64′ Tomáš Fodrek 1 : 2 Gól z hry

90′ Peter Uváčik 2 : 2 Gól z hry

ŽK: 0:0

ČK: 0:0

FK Horná Súča – TJ SPP Veľké Bierovce – Opatovce 3 : 2 (2 : 1)

V Hornej Súči sa stretli celky susediace v tabuľke. Domácim sa ako prvým podarilo otvoriť skóre keď v 16.minúte dopratal loptu do siete hostí J. Repa, 1:0. O pár minút nastrelil P. Bulko brvno, no v 23.minúte dokázal vyrovnať presnou strelou 1:1. V 36.minúte domáci išli znova do vedenia, keď strela Gugu skončila v bránke hostí. 2:1. Domáci i hostia nepremenili svoje šance do konca prvého polčasu. V druhom polčase vyrovnal druhým gólom v zápase P. Bulko na 2:2 po hlave z rohového kopu. O pár minút nato v 70.minúte, pokutový kop domácich, ktorý premenil R. Repa 3:2. Domáci už víťazstvo udržali.

H.Súča: Seriš – Machara, R.Repa, Kalík, J.Repa, J.Dohnan, P.Dohnan, Blaho, Častulín, Lukšo, Guga (Zemanovič, Birás)

TJ SPP Veľké Bierovce-Opatovce: Ondrášik – Barták, Viršinský, Žúži, Mercek, Fabian, Turaj, M.Sivák, P.Bulko, Ondrášek, R.Bulko (Pazúr, T.Sivák, Zhaňač).

GÓLY : 16. Jakub Repa 1:0, 23. Peter Bulko 1:1, 36. Mário Guga 2:1, 66. Peter Bulko 2:2, 70. Róbert Repa 3:2 pen.

Timotej Bulko – V.Bierovce

TJ Družstevník Vlára Ľuborča – TJ Družstevník Dubodiel 4 : 1 (0 : 1)

Domáci začali zakríknuto, úvod patril hosťom. Dobrú možnosť si vytvorili už v 5. min, ale hlavička z hranice päťky letela vedľa. V 8. min v situácii zaváňajúcej ofsajdom zachránil domáceho brankára na bránkovej čiare kapitán Machara, ktorý nevypustil šprint a dobehol loptu smerujúcu do siete. Domáci pohrozili strelami Koníčka a Macharu až po štvrťhodine hry. Hra sa vyrovnala a začal sa hrať medzi šestnástkový futbal. Až do 35. min, keď tutovku domácich spálil Pavol Patka, platilo nedáš dostaneš, a hneď z protiútoku súper otvoril skóre. V 45. min dostal červenú kartu hráč hostí za hrubé nešportové správanie. Druhý polčas začal úspešne pre domácich, keď v 46. min po centre Schwantnera vyrovnal Machara. Domáci dostali krídla a za tri minúty už viedli, presadil sa Korienek. Domáci ďalej pokračovali v nátlakovej hre, hostia pritvrdili, za čo bolo napomínaní žltou kartou. V 68. min spálil dobrú možnosť Bahno, keď strela z hranice šestnástky mierila nad. V 70. min si na skvelé dorastenecké časy opäť zaspomínali Schwantner a Machara, keď po centri prvého menovaného dal domáci kapitán na 3:1. V 79. min ojedinelú šancu hostí zmaril včasným vybehnutím Husár. O minútu na to Parik Patka krásne vysunul Fabuša a ten uzavrel skóre zápasu na 4:1