Bojujú proti smradu v Zámostí

Ľudia v Zámostí v Trenčíne už celé roky bojujú proti smradu, ktorý sa tam šíri zo súkromnej prevádzky. V minulosti spísali petíciu, obrátili sa na trenčiansku radnicu, na Slovenskú štátnu inšpekciu, ale aj na Okresnú prokuratúru. Všetci im dali za pravdu.

No prevádzka stále stojí na svojom mieste a smrad sa šíri ďalej. Aj preto vystúpili so svojimi požiadavkami na mestskom zastupiteľstve. “Mesto síce uznalo túto petíciu za dôvodnú, ale napriek tomu vydalo opakovane štyrikrát za sebou súhlas na prevádzku zahraničnému podnikateľovi,” vysvetlila Mária Tóthová z Iniciatívy proti smradu v Trenčíne.

Na základe žiadosti  spoločnosti mesto vydalo prvý dočasný súhlas so zriadením prevádzky v roku 2015.  A to sušiarne kvasníc.  Odvtedy bol však dočasný súhlas vydaný ešte niekoľkokrát. V súčasnosti platí do 31. marca 2019. Otázka znie teda jasne. Či prevádzka bude fungovať aj ďalej. “Budeme postupovať tak, aby sme dodržali všetky zákony, aby sme jednoznačne stále napĺňali takú našu víziu  pomôcť ľuďom. Ale je to tak ťažký proces, čo ste počuli a tak zložité v rámci správneho práva, že musíme postupovať opatrne,” zareagoval primátor Trenčína Richard Rybníček. Ako však bude presne radnica postupovať, primátor konkretizovať nechcel. 

Magdaléna Švančarková – Trenčiansky terajšok