A predsa bude

A predsa budePôvodne mal byť nový futbalový štadión hotový tento rok. Ide to pomalšie, ale vieme čo chceme a hlavne, ako to chceme dosiahnuť.“ Povedal na margo výstavby nového futbalového štadióna na stretnutí s fanúšikmi generálny manažér AS Trenčín

Keby sme išli cestou Nitry, alebo Senice, kde sú veľmi pekné štadióny, ale sú tam tie jednoduché konštrukcie, tak ten štadión už by tu dávno stál.“ dodal Rybníček.

V súčasnosti sú hotové projekty na celkovú kapacitu 10.000 divákov. Ako vzorový model bol použitý štadión v Dunajskej strede. Dôvod je jednoduchý. Raz hrať skupinovú fázu Európskej ligy, alebo Champions league. K tomu je potrebný štadión.

Výstavba bude prebiehať etapovite. Ako prvá sa vybuduje hlavná tribúna, kde by malo byť komplet zázemie pre hráčov, trénerov, rozhodcov, delegátov VIP priestory atď.aby sa mužstvo mohlo vrátiť na vlastný štadión.A predsa budePodľa Rybníčka, snahou klubu je, aby od budúcej sezóny fanúšikovia mohli chodiť na sčasti vynovený štadión. „ Máme tu ambíciu pri doťahovaní teraz konkrétnych zmlúv s tým generálnym dodávateľom to nastaviť tak, aby to bolo niekedy v septembri ukončené,“ dodal Rybníček.

Celková suma za ktorú klub štadión postaví je 20 miliónov eur, z čoho štát uhradí 2,4 milióna eur.

Peter Peťovský – Trenčiansky terajšok