AS Trenčín – FC Nitra 1:1 (1:0)

Zápas 23. kola Corgoň ligy domáceho Trenčína s Nitrou nepriniesol futbal, na ktorý sú fanúškovia AS zvyknutí. Hostia z Nitry sa snažili udržiavať hru v bezpečnej vzdialenosti svojej bránky. Najväčšiu šancu v prvom polčase mal na kopačkách Mondek, ale z uhla Nitrianskeho gólmana neprekonal. O pár minút, Holúbek nastrelil žrď. Aj Nitra mala šancu ísť do vedenia po chybe Ramóna, keď až v trojici sa dostali pred Volešáka, ale na centrovanú prihrávku Böhm nedočiahol. Našťastie v závere prvého polčasu Ramon centroval na Simona, ktorý hlavičkou dostal domácich do vedenia 1:0.

foto Peter Peťovský – Tomáš Malec (v bielom) v súboji s Jaroslavom Kostelným (v modrom)

Na začiatku druhého polčasu mal opáť hosťujúci Böhm na kopačkách vyrovnanie, no radoť mu prekazil v bráne Volešák, ktorý strelu do stredu brány kryl. Domáci sa snažili zvýšiť náskok z prvého polčasu, ale šancu Mondeka na dvakrát zastavil V bráne Nitry Putnocký. 20 minút pred koncom stretnutia Mikuš strelou k žrdi vyrovnal 1:1. Trenčínu chýbala presnosť v kombináciach a ani následné striedania neoživili jeho hru.. Záverečný nápor domácich nepriniesol vytúžený víťazný gól. Hostia si tak od favorita zápasu odniesli jeden cenný bod.

Góly: 44. Simon – 54. Mikuš

Žlté karty: 58. Ramón, 71. Mišák – 63. Šmehyl, 78. Kostelný, 82. Boszorád

Zostavy:

Domáci: Volešák – Čögley, Ramón, Kleščík, Madu – Baéz – Mondek (58. Hajradinovič), Holúbek, Mišák (74. Bero), Simon – Malec

Hostia: Putnocký – Kolbas, Kostelný, Mensah (11. Harbuľák), Husár (78. Boszorád) – Kutra, Augustín – Mikuš (88. Forbs), Špalek, Šmehyl – Böhm

Rozhodovali: Michlian – Somoláni, Kubačka