AS Trenčín ukázal obrovskú túžbu po víťazstve.

AS Trenčín – FK Dukla Banská Bystrica 3:1 (0:1) V 22. kole Corgoň ligy zverenci trénera Ševelu ukázali fanúšikom Trenčína obrovskú túžbu po víťazstve. Domáci začali zápas aktívne, keď v 4. min predviedol sólo Simon, ktoré nepresne zakončoval Jaira. Postupne im robil problém dostať sa pred bránu hostí a tak sa hra odvíjala v strede ihriska. V tejto časti mali navrch hostia, keď nedovolili domácim rozvinúť povestnú rýchlu kombinačnú hru. A keď sa kombinácia podarila, tak všetko skončilo pred šestnástkou hostí. Bystričania využívali rýchle protiútoky. Pri jednom z nich Baéz fauloval pred šestnástkou a následne sa priamy kop po odrazení dostal k Chrienovi, ktorý otvoril skóre 0:1. Snahu domácim v tejto fáze nemožno uprieť, ale nedokázali ohroziť Budinského v bráne hostí.

foto Peter Peťovský: Báez (úplne vpravo v bielom) strieľa gól na 2:1 pre AS Trenčín

Po prestávke sa obraz hry moc nezmenil. Šance sa striedali na oboch stranách, ale viac ich mali Trenčania. V koncovke postupne zaváhali Mondek i Holúbek. Keď Simon nastrelil žrď, tlak domácich začal narastať. V 82. min Bero vyrovnal 1:1. V 86 min. Baéz odčinil svoj faul z prvého polčasu a strelou krížom cez šestnástku dostal domácich do vedenia 2:1. Úplne v závere zápasu strieľal takmer z 30 metrov Hajradinovič. keď Budinskému lopta prekĺzla medzi rukami do siete a tak upravil na konečný výsledok 3:1.

Góly: 82. Bero, 85. Baéz, 90.+ Hajradinovič – 36. Chrien

ŽK: 71. Kleščík – 37. Rejdovian, 60. S. Savič, 62. Považanec

rozhodovali: Straka – Vorel, Ádám