Bez krčmových rečí.

bez-krcmovych-reciDiskusný večer o tom, aké máme možnosti, ak sa nechceme politicky angažovať, ale záleží nám na tom, čo sa bude diať v našom meste? Čo všetko pre nás môže a má robiť samospráva? Prečo sú komunálne voľby dôležité? Podľa čoho si máme vo voľbách vyberať svojich zástupcov? Ako môžeme na nich vplývať aj po voľbách? Ako spoločnosť menia odvážni ľudia? Prečo je dôležité pozerať sa politikom na prsty? Dá sa to?

Mária Žuffová – projektová manažérka v Inštitúte pre dobre spravovanú spoločnosť, ktorá sa podieľa na projekte Odkazprestarostu.sk
Fero Pauliny – koordinátor ocenenia Biela vrana v Aliancii Fair-play, podporovateľ ľudí, ktorí preukázali občiansku odvahu
Podujatie moderuje Ivan Ježík. Vstup je voľný.

1555407_10152477704928196_4751834497724682821_n
Majka vyštudovala mediálnu, informačnú a komunikačnú politiku na Stredoeurópskej univerzite v Budapešti a žurnalistiku na Filozofickej fakulte UK v Bratislave. Pracuje ako projektová manažérka v Inštitúte pre dobre spravovanú spoločnosť, kde sa venuje téme e-governmentu a prístupu k informáciám, samospráve a občianskej participácii. Zaujíma sa, akým spôsobom sa dajú nové informačné a komunikačné technológie využiť na mapovanie potrieb obyvateľov mesta a zlepšenie verejných politík. Dlhodobo spolupracuje na rozvoji projektu Odkazprestarostu.sk. Cez tento portál môžu občania v 77 samosprávach priamo podávať podnety, ktorých riešenie je v kompetencii obecných a mestských úradov. Majka aktuálne zastrešuje kampaň spravnikandidati.sk, ktorej cieľom je skvalitniť činnosť samosprávy a pomôcť verejnosti urobiť lepšie a informovanejšie rozhodnutie komu dať svoj hlas v komunálnych voľbách.
Fero vyštudoval politológiu na Filozofickej fakulte UK. Ešte počas školy začal pracovať v Aliancii Fair-play, kde má na starosti eventy a diskusie, komunikáciu na sociálnych sieťach a naháňa politikov, aby zverejnili svoj majetok a väzby v projekte politikaopen. Jeho „srdcovkou“ je však koordinácia ocenenia Biela vrana. Už 7 rokov ho získavajú ľudia, ktorí preukázali občiansku odvahu a potlačili osobné záujmy v mene verejného prínosu, hodnôt a princípov. Hovorí, že on sám vôbec nie je odvážny, o to viac sa snaží smelým ľuďom pomôcť. Rád premýšľa nad tým, prečo väčšina ľudí považuje za neslušných a skorumpovaných len druhých, nikdy nie seba.