Budovu športového gymnázia chce kúpiť župa

Budovu športového gymnázia chce kúpiť župaTrenčianska župa plánuje kúpiť budovu športového gymnázia od mesta Trenčín. Odsúhlasili to v pondelok krajskí poslanci. Kúpna cena je 536-tisíc eur.

Je to za čiastku viac ako 50 percent nižšiu ako je trhová hodnota tejto nehnuteľnosti,“ povedal župan Jaroslav Baška.

A to s podmienkou, že budovu bude župa po dobu 20 rokov využívať iba na vzdelávanie. V súčasnosti v nej sídlia dve stredné školy – Športové gymnázium Trenčín a Súkromné gymnázium FUTURUM. Trenčianska radnica prisľúbila ukončiť zmluvu o výpožičke s majiteľmi súkromnej školy do 30. júna 2020.

Podľa slov župana ide o vyhovujúce riešenie pre obe samosprávy. Z nášho pohľadu je to hlavne z toho dôvodu, že táto budova sídli v areáli na Zámostí, kde máme štyri stredné školy, vrátane tohto športového gymnázia.“Budovu športového gymnázia chce kúpiť župaTrenčianska radnica chcela pôvodne predať budovu majiteľom Súkromného gymnázia FUTURUM. Tí chceli do nej presťahovať deti zo svojej súkromnej základnej školy, ktoré sú momentálne v priestoroch Základnej školy Na dolinách. Záujem o budovu športového gymnázia ale prejavil aj Trenčiansky samosprávny kraj. Radnica ho uprednostnila. Návrh na odpredaj budovy budú schvaľovať v stredu ešte aj mestskí poslanci.

Magdaléna Švančarková – Trenčiansky terajšok