Centrum mesta plánujú rekonštruovať

Priestor od sochy Ľudovíta Štúra až po bývalý hotel Trenčan,  by mal prejsť rekonštrukciou. Vyčlenené peniaze sú v rozpočte, ten bude trenčiansky mestský parlament schvaľovať budúci týždeň.

“Formulovať zadanie budeme vlastne, začneme hneď po schválení rozpočtu, čiže v priebehu mesiaca, dvoch,” vysvetlil Martin Beďats, hlavný architekt mesta. Medzi obchodným centrom s panelákmi a Domom armády je pomerne veľký priestor, avšak bez nejakého využitia. Podľa hlavného architekta mesta je v prvom rade dôležitá rekonštrukcia povrchu, ktorý je v zlom stave a nový rozmer by poskytlo viac zelene. Takisto chcú priestor osviežiť vodnými prvkami.

  Revitalizovať chcú aj priestor pri Dome Armády. Známu “jamu” však budú môcť riešiť  podľa výsledkov súdneho sporu, ktoré má mesto so súkromnou spoločnosťou. “Tento priestor by mal byť vyslovene relaxačno- oddychový . Takisto zeleň, lavičky , mobiliár, nejaký altánok prestrešený  ku knižnici,” doplnil Beďatš. Takisto prvky pre deti na hranie, ale aj workoutová zostava pre seniorov alebo minigolf. V tomto roku by mali vzísť kompletné výsledky zo súťaže, budúci rok príprava projektovej dokumentácie a na jar 2021 by mala rekonštrukcia začať .

Magdaléna švančárková – Trenčiansky treajšok