Červené autobusy zdarma a modré za polovicu

Červené autobusy zdarma a modré za polovicuV Trenčíne tento týždeň môžete cestovať mestskou hromadnou dopravou zdarma. Európsky týždeň mobility tak prináša výzvu nechať auto doma.

Ako konštatovala hovorkyňa Trenčína Erika Ságová, mesto podporuje týždeň mobility už niekoľko rokov za sebou. „Zapojili sme sa aj tento raz a dohodli s prevádzkovateľom MHD, so spoločnosťou SAD Trenčín.“

Ak chcete využiť MHD zadarmo je potrebné vziať i so sebou malý technický preukaz. „Cieľom je naozaj preukázať sa, že nejazdíte autom, pretože, pokiaľ ho máte pri sebe, tak ho nemôžete mať zároveň v aute. Techničák“ je cestovný lístok, celý týždeň,“ vysvetlil Juraj Popluhár, generálny riaditeľ SAD Trenčín. Cestujúci však nemusí preukaz ukázať vodičovi. Stačí, aby ho mal pri sebe. A nastupovať môže všetkými dverami.Červené autobusy zdarma a modré za polovicuDo Európskeho týždňa mobility sa zapojil aj trenčianska župa. Všetci cestujúci, bez rozdielu, platia iba polovičné cestovné. „Zo všetkých taríf, či sú to aj časové lístky, zľavnené lístky, čiže každý, kto bude tento týždeň, v týchto dňoch cestovať prímestskou autobusovou dopravou, čiže tými modrými autobusmi, bude cestovať len za 50 percent klasického cestovného,“ informoval Jaroslav Baška, predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja. Župu to bude stáť približne 125-tisíc eur. Do projektu sa zapojila s cieľom podporiť verejnú dopravu. Cestovať červenými autobusmi zdarma alebo modrými za polovicu môžete do soboty 22. septembra, kedy je Svetový deň bez áut.

Magdaléna Švančarková – Trenčiansky terajšok