Cyklistický deň na župnom DOD

Cyklistický deň na župnom DODTrenčianska župa už piatykrát pripravila Deň otvorených dverí. Hlavnou témou bola cyklistika a všetko s ňou spojené. V pondelok 1. októbra mohli návštevníci nazrieť do všetkých kútov.

Tento rok je Deň otvorených dverí je venovaný práve cyklistike. Samozrejme, je tu aj veľmi veľa ďalších tém. Návštevníci môžu vidieť, zoznámiť sa s kompetenciami Trenčianskeho samosprávneho kraja,“ povedal predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška.

Svoje umenie zmestiť sa aj do malého priestoru, či použiť ako živú prekážku napríklad stredoškolákov predviedol cyklotrialista, niekoľkonásobný majster Slovenska, majster Európy Martin Behro člen Cyklotrialového klubu Záriečie.

Trénujeme aj deti, ale trvá to určitý čas, kým sa človek dostane na určitú úroveň. Ja som potreboval na to takmer päť rokov, tie začiatky sú fakt ťažké,“ skonštatoval Behro.

Nový bicykel si odniesol z úradu aj výherca súťaže o názov hlavnej cyklistickej tepny kraja, Marek Braniš z Púchova, ktorý navrhol názov Vážska cyklomagistrála. „Za posledných päť rokov sa nám podarilo zrealizovať, dať verejnosti do užívania dva úseky stokilometrovej cyklotrasy. A pokračujeme v tom ďalej,“ uistil Baška.Cyklistický deň na župnom DOD O cyklistike, tréningu mladých talentov, ale aj ich úspechoch porozprával tréner Športového gymnázia Trenčín Roman Broniš. „My sme vždy boli zásobáreň reprezentácie. Máme tu aj čerstvého účastníka majstrovstiev sveta v Innsbrucku Mareka Bugára, ktorý nás vynikajúco reprezentoval. Umiestnil sa na 47. mieste v pretekoch jednotlivcov,“ uviedol Broniš.

K svojej účasti na svetovom šampionáte Marek povedal. „Je to zodpovednosť, ale všetko záleží od toho ako je športovec pripravený.“

Magdaléna Švančarková – Trenčiansky terajšok