Druhá prehra Trenčaniek na domácej pôde v medzinárodnej súťaži WHIL

Druhá prehra Trenčaniek na domácej pôdeDruhý domáci zápas odohrali hráčky z Trenčína so súperom zo Šale. Hneď od začiatku stretnutia hosťujúce hráčky udávali tempo hry a v šiestej minúte domáci tím  prehrával 0:4.

Trénerka domáceho družstva siahla po oddychovom čase, po ktorom prvý gól vsietila Minárechová. Domáce hráčky sa napriek timeout-e nevedeli dostať do tempa. V bráne výborne chytala hosťujúca hráčka Krebs, ktorá  bola veľkou oporou svojho družstva. Trenčianky zahadzovali vyložené šance, toho využili hosťujúce hráčky a trestali  domáce hráčky rýchlymi kontrami.

Druhá prehra Trenčaniek na domácej pôde

foto Trenčiansky terajšok: HK AS Trenčín – HK Slovan Šaľa 21:31 (6:16)

Druhý polčas začali lepšie domáci tím, ktorý piatimi gólmi v rade, stiahli náskok Šale. Tréner okamžite reagoval oddychovým časom. V šiestej minúte druhého polčasu po góle Jaškovej bol stav stretnutia 12:16. Zo strany domáceho družstva prišiel výpadok a v 14. minúte opäť prehrávali rozdielom deviatich gólov. Favorit nenechal nič na náhodu a zaslúžene vyhral 21:31 (6:16).

Povedali po zápase:

Zdena Rajnohová, trénerka HK AS Trenčín: „Z našej strany bol prvý polčas zlý, nedokázali sme premeniť vyložené šance a trápili sme sa aj v obrane. Druhý polčas bol úplne iný. Zlepšili sme obranu a aj v útoku sme hrali rýchlejšie. Len ťažké zápasy nás posunú ďalej a  pre dievčatá sú veľkou školou. Súper bol kvalitný a zaslúžene vyhral“.

Michal Lukačín, tréner HK Slovan Duslo Šaľa: Spokojný som so vstupom do zápasu, dobre sme pracovali v obrane, defenzíva bola aktívna. Výsledkom bolo iba šesť inkasovaných gólov. Začiatok druhého polčasu vyznel katastrofálne, nedôslednosťami v obrane sme postavili súpera na nohy. Takto „profesorsky“ a laxne pristupovať k hre je trestuhodné. Moje hráčky sa mohli presvedčiť, že každý protivník to hneď vycíti a dokáže okamžite potrestať. Proti silnejšiemu súperovi sa nám to ale môže vypomstiť. V záverečných 20 minútach sme zvýšili dôraz a obrátky. Máme dva body, odohrali sme dobrý zápas“.

Zostavy a góly

HK AS Trenčín: Hanzalíková, Rehušová, Furgaláková 1. – Takáčová T., Žitňanová V.  Minárechová N. 3/1, Ondová B., Mesárošová Z., Jašková P.4, Matejíková V.,  Zemanovičová B.2,  Kostelná K.4/2,  Nejedlíková N. 4/1, Chrenková D. 2, Marcineková L.

HK Slovan Duslo Šaľa : Haládiková, Ladicsová, Krebs – Trochtová 2, Rácková, Klučková 5/3, Špendlová, Königová 2, Pócsíková 7, Perczeová 4, Tulipánová 3, Bahýlová, Lencsésová, Blehová 2, Veselková 2, Bujnochová 4.

Rozhodovali: Daňo a Sabol, pok. hody: 3/3 – 4/4, vylúčené: 4 – 9, 160 divákov.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone