Dukla Trenčín – HK Poprad 7:4

Domácim vyšiel úvod zápasu, na aký si fanúšikovia dlho nepamätajú. Od šiestej do pätnástej minúty viedli Trenčania 4:0. To bol pekný darček hráčov pre bývalého trénera Dukly Jaroslava Waltera, ktorému sa dostalo cti v podobe slávnostného úvodu extraligového zápasu. Pod strechu štadióna bola umiestnená pamätná tabuľa za roky, strávené na úspešnej trénerskej lavičke. Hráči nastúpili na jeho počesť vo „vojenských – maskáčových“ dresoch.

Popradčania sa nevzdali a snažili sa nepriaznivý úvod do zápasu zmeniť. Podarilo sa im nastreliť žrď Lašákovej bránky. V niekoľko minútovom snažení dobyť bránku domácich sa potvrdilo nedáš – dostaneš. Videorozhodca potvrdil gól Dukly na 5:0. Kroták z Popradu znížil na 5:1, ale to bolo všetko, lebo Lašák chytal spoľahlivo.

V poslednej tretine mali gólovo navrch Popradčania, ale náskok domácich bol dostatočný. Hrdinom zápasu bol Ondrej Mikula, ktorý dosiahol hattrick + asistenciu. Milan Staš, tréner Dukly poďakoval hráčom za výkon a získanie troch bodov, ktoré majú cenu zlata v boji o play-off.

Góly: 6. Hudec, 6. Lipták, 13. Mikula, 15. Bagin, 27. Toman, 52. Mikula, 54. Mikula – 29. Kroták, 49. Lapšanský, 56. Lapšanský, 58. Sýkora.

Vylúčenia: 4:3, Troliga (Trenčín) 10 min napadnutie hlavy, presilovky 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodcovia: Konc, Junek – Šefčík, Čaprnka, 1 058 divákov.