Falšovateľom hrozia vysoké tresty

Falšovateľom hrozia vysoké trestyFalošnými bankovkami sa trojica páchateľov pokúsia platiť v bufete na stanici. Namiesto nákupu skončili v rukách polície. Hrozia im vysoké tresty.

Do obehu sa bankovky snažili dostať v jednom z bufetov pred trenčianskou železničnou stanicou. Obozretná predavačka si však všimla, že stoeurová bankovka, ktorou sa jeden kupujúci pokúsil platiť, vyzerá prinajmenej zvláštne.

To čo mi dávaš, to mi dávaš pohľadnicu, robíš si srandu? A on vraví: To som dostal dnešnú výplatu. A hovorím mu: Áno? To mám zavolať policajtov,“ tak on zobral bankovku a odišiel,“ opisuje situáciu predavačka.  Polícia po zadržaní vykonala u nich domovú prehliadku, pri ktorej zaistila ďalšie falošné bankovky. Celkovo vyrobili falošné bankovky v hodnote 13.400 eur.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Trenčíne všetkých troch obvinil zo zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí.Falšovateľom hrozia vysoké tresty Ako informoval Pavol Kudlička, hovorca KR PZ v Trenčíne, falošné bankovky vytlačili v nominálnej hodnote 100 a 500 eur. „Ivan spoločne s Máriom sa pokúsili na dvoch miestach v Trenčíne platiť s týmito bankovkami, čo sa im však nepodarilo. Obvineným Ivanovi a Božene hrozí trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov a Máriovi na sedem až desať rokov,“ povedal Kudlička.

Polícia žiada ľudí, aby si všímali na bankovkách ochranné prvky, ktoré sa nachádzajú na všetkých papierových bankovkách. V prípade, že sa stretnete s falošnými bankovkami, volajte na známe číslo 158.

JURAJ BUDZOVSKÝ- internetová televízia Trenčiansky terajšok