Fanúšikovia zorganizovali zhromaždenie „Trenčín chce štadión“.

Fanúšikovia zorganizovali zhromaždenie "Trenčín chce štadión".V sobotu 27. septembra sa pred budovou mestského úradu v Trenčíne zišli priaznivci AS Trenčín. Na vstup do úradu nalepili veľký transparent: „Trenčín chce štadión“.Celé zhromaždenie sa nieslo pod taktovkou novovzniknutého „Občianskeho združenia Légia Laugarício“. Na úvod vystúpil jeho predseda Tomáš Migota, ktorý vydal v mene zúčastnených priaznivcov jednoznačné

vyhlásenie:“spájanie s akýmkoľvek politickým subjektom, strikne odmietame „.

KLIKNI NA VIDEOREPORTÁŽ

Fanúšikovia zorganizovali zhromaždenie "Trenčín chce štadión".

Predstavil OZ, keď povedal: „Naša aktivita však nespočíva len v aktívnom povzbudzovaní na tribúnach“. Združenie sa pripojilo k celosvetovej zbierke fanúšikov a podporilo sumou 500 € bieloruský klub MTZ-Ripo Minsk.  Finančná čiastka 500 € putovala na podporu Domova sociálnych služieb v Adamovských Kochanovciach. Prečo zorganizovali toto zhromaždenie nám povedal:“ Aby sme prebudili politikov, že mesto štadión potrebuje“.

Po prednesení stanoviska na podporu výstavby štadióna,  organizátori dali priestor pre zástupcu samotného klubu AS Trenčín. Pred zhromaždených účastníkov predstúpil šéf pre styk s verejnosťou a médiami Martin Galajda, ktorý povedal, že pre klub  schválenie výstavby štadióna znamená obrovský zaväzok voči fanúšikom AS Trenčín. V závere zhromaždenia vyzval predseda na podporu,  aby fanúšikovia a priaznivci rozšírili rady členov OZ.

Spracoval

Peter Petovsky

Peter Peťovský Trenčiansky terajšok