Futbalový klub AS Trenčín vstupuje do novej sezóny s viacerými zmenami

Futbalový klub AS Trenčín vstupuje do novej sezóny s viacerými zmenamiOkrem dresov, hráčov, štadióna, zásadná zmena nastala na poste trénera. Vladimíra Cifraniča vystrieda Holanďan Ricardo Moniz. 

Po dlhom čase sme angažovali zahraničného trénera,“ hovorí generálny manažér AS Róbert Rybníček, ktorý v jeho príchode vidí značné oživenie realizačného tímu. Ricardo Moniz sa pre Trenčín rozhodol, pretože má potenciál.Hráči sú v plnej sile a sú pripravení bojovať,“ vyjadril sa hlavný tréner. Pripravenosť pred sezónou a odhodlanie prebojovať do európskych súťaží potvrdil aj kapitán tímu Achraf El Mahdioui. „Sme fit, mali sme dobrú prípravu, tak si myslím, že sme pripravení na tieto zápasy.“

Jedna zmena sa týka aj miesto domácich zápasov. Pre prebiehajúcu rekonštrukciu štadióna sa AS musí dočasne odsťahovať z Trenčína na Myjavu. Podľa Rybníčka to vyzerá, že tu budú hrať „domáce“ zápasy minimálne rok. Dochádzanie na Myjavu zvýši náklady klubu. Jeho rozpočet, ako uviedol Rybníček sa bude na túto sezónu pohybovať okolo 2,6 milióna eur.Futbalový klub AS Trenčín vstupuje do novej sezóny s viacerými zmenamiKlub zmenil aj generálneho partnera, ktorým je spoločnosť Orion Tip. Jej konateľ Adrián Skovajsa očakáva, že vzájomná spolupráca bude prospešná pre obe strany.

Juraj Budzovský – internetová televízia Trenčiansky terajšok