Futbalový turnaj ZŠ MikulAS Cup 2014.

Futbalový turnaj ZŠ MikulAS Cup 2014.Od roku 2011 sa koná v našom meste Mikulášsky futbalový turnaj základných škôl mesta Trenčín „MikulAS CUP“. V piatok  5. decembra 2014 bol už štvrtý ročník. Snahou hlavného organizátora futbalového klubu AS Trenčín je pomocou tejto masovej akcie vypestovať v deťoch lásku k športu a čo je veľmi dôležité k farbám mestského futbalového klubu. Ale nešlo len o šport, ale aj zábavu.

Každá škola si mala priviesť zo sebou svoj „FAN CLUB“. A to sa určite podarilo. Veď atmosféra v Mestskej športovej hale sa podobala tej na ozajstných majstrovských zápasoch. Bola to jedna z najdôležitejších akcií klubu AS Trenčín v tomto zimnom období, ktorá sa svojim rozsahom podoba letnému podujatiu „Hviezdy deťom“. Turnaja sa zúčastnilo 8 základných škôl. Hralo sa v dvoch skupinách vyraďovacím  systémom každý s každým.

KLIKNI NA VIDEO

Futbalový turnaj ZŠ MikulAS Cup 2014

Do záverečných bojov o putovný pohár sa v boji o tretie miesto stretli doterajší trojnásobný víťaz turnaja ZŠ Hodžova a ZŠ Dlhé Hony. Chlapci z Hodžovej nakoniec potvrdili úlohu favorita a vybojovali pre svoju školu bronz. Vo veľkom finále sa stretli ZŠ Novomeského a ZŠ Veľkomoravská. Napokon sa z celkového turnajového víťazstva tešila ZŠ Novomeského spoločne zo svojim FAN CLUBOM.

Počas celého turnaja sa o dobrú náladu v hľadisku staral moderátor menežér prípravky AS Trenčín Miroslav Karas. Medzi fanúšikov počas turnaja zavítal Mikuláš, ktorý obdaroval deti sladkosťami, ktoré zabezpečil klub spoločne so svojimi partnermi. Taktické pokyny rozdávali nielen pani učiteľky, ktoré boli ako trénerky, ale aj jednotlivý hráči AS. Tí pomáhali svojim družstvám, ako sa len dalo. Za všetkých hráčov sa vyjadril brankár A-mužstva  IGOR ŠEMRINEC, ktorý o turnaji povedal: „Po športovej stránke je vidieť, že sa deti športu a hlavne futbalu venujú.“

Spracoval

Peter Petovsky

Peter Peťovský