Hádzanárky HK Štart Trenčín vyhrali turnaj.

Hádzanárky HK Štart Trenčín vyhrali turnaj.Po päťročnej prestávke sa priaznivci hádzanárskeho športu v Trenčíne opäť mohli stretnúť na turnaji žien „Memoriál Ernesta Brosku“, ktorý sa odohral 13. septembra 2014 v Mestskej športovej hale. Hlavný organizátori turnaja, mesto Trenčín, Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka a hádzanársky klub Štart Trenčín pozvali na turnaj mužstva Respect Inter Bratislava, HC Sporta

Hlohovec, HC Tatran Stupava a domáci HK Štart Trenčín. Z turnaja sa na poslednú chvíľu odhlásilo družstvo Stupavy. Prečo tento turnaj obnovil svoju tradíciu sme sa opýtali prezidenta domáceho klubu Ing. Jána Bakoša:“Takto si chceme uctiť prácu pána Brosku, ktorú vykonal pre rozvoj hádzanej v Trenčíne“

KLIKNI NA VIDEOREPORTÁŽ

Hádzanárky HK Štart Trenčín vyhrali turnaj.

Turnaj sa hral systémom každý z každým. V otváracom zápase nastúpili domáce hádzanárky proti HC Sporta Hlohovec. Zápas mal jednoznačný priebeh, keď naše hráčky zdolali „hlohovčanky“ 30:15.

V druhom zápase turnaja sa stretli družstvá Respect Inter Bratislava a  HC Sporta Hlohovec. Po prvej vysokej prehre Hlohovca s Trenčínom sa zdalo, že druhý zápas bude mať podobný scenár. Počas zápasu Hlohovec prehrával, ale v závere stretnutia hráčky akoby pozbierali posledný zvyšok síl a zdramatizovali celé stretnutie. Za stavu 23:22 v prospech Interu, hlohovčanky v samotnom závere nepremenili sedem metrový hod a tak výsledok zostal nezmenený.

Vo finále sa stretli HK Štart Trenčín a Respect Inter Bratislava. Domáce hráčky potvrdili športovú formu z prvého zápasu a vo finále zdolali Inter 29:22. Ako bola spokojná s hrou dievčat domáca trénerka? „tunaj nám ukázal určité slabiny, ale budeme sa snažiť hrať útočnú a dynamickú hádzanú“.

V samotnom závere sa slávnostného odovzdávania cien zúčastnila aj manželka Ernesta Brosku s dcérou a vnučkou. Z ich rúk si prevzali poháre za 3. miesto hráčky HC Sporta Hlohovec, za 2. miesto Respect Inter Bratislava a víťazom turnaja sa stal domáci HK Štart Trenčín. Pani Broskovej sme sa opýtali, ako prežívala tento turnaj: „Tento turnaj vo mne vyvolal veľmi príjemné spomienky“.

Najlepšie hráčky turnaja boli brankárka Kristína Majerská / HC Sporta Hlohovec /, hráčka Petra Kalmanová  / Respect Inter Bratislava / a strelkyňa domáca Anna Mária Birkušová, ktorá svoj úspech zhodnotila takto skromne: “ Bola to zásluha celého družstva“.

Elegantné kožené bundy pre najlepšie hráčky jednotlivých družstiev si odniesli Kristína Kašníková z Hlohovca, Dominika Zámečníková z Bratislavy a Nikola Španihelová z Trenčína.

Na záver turnaja sa Prezident klubu Ing. Ján Bakoš poďakoval všetkým, ktorí prispeli k organizácii turnaja a vyjadril presvedčenie že tradícia memoriálu Ernesta Brosku bude pokračovať ďalej.

Spracoval

Peter-Petovsky1

Peter Peťovský – Trenčiansky terajšok