Hamrani na háji

Hamrani na hájiTraduje sa, že Jánske ohne sa pálili aby sa ľudia ochránili pred zlými silami, taktiež aby si uctili Slnko a tým aj privolali dážď na pomoc hojnej úrode. Ďalšia legenda hovorí, že kedysi páry preskakovali oheň a tým deklarovali svoj vzťah. 

 


Príďte 17. júna pokračovať v tradíciách a zabaviť sa už na 5. ročníku Hamranských Jánskych ohňoch. Je pripravený pestrý program pre deti, ktoré budú mať možnosť sa do sýtosti vyskákať v nafukovacom hrade, zasúťažiť si v skákaní vo vreci, či v behu na choduliach, alebo sa nechať namaľovať ako snežná kráľovná, či zlý tiger.

Hamrani na háji

Pre tých väčších no športu oddaných je pripravený futbalový zápas medzi slobodnými a ženatými rodákmi z Hámrov, ale  aj obľúbená súťaž v hode kováčskym kladivom (tzv. hámorom) veríme, že tak ako aj minulý rok, ani tento rok sa nežnejšie pohlavie nedá zahanbiť a zasúťaží si tiež a možno aj prekoná tých „neporaziteľných“ mužov. Pre najsilnejších víťazov sú pripravené hodnotné ceny. No a o tú najväčšiu zábavu sa postará ľudová kapela Huncúti z Drietomy, ktorá nám bude hrať až do rána. A aby sme nezabudli, samozrejme o 22.00 zapálime vatru.

Aj tento rok máme pre Vás pripravené chutné jedlo (výborný guláš a domáce klobásky) a nezabudli sme ani na tých viac smädných (čapované pivko, kofola a víno) predsa nemôžu chýbať. Veríme, že počasie bude ústretové a spoločne sa dobre zabavíme.