Historický festival „Trenčianske hradovánky“ sľubuje bohatý program

Historický festival „Trenčianske hradovánky“ sľubuje bohatý programTrenčianske Hradovánky (17. – 18. 6. 2017)  Na návštevníkov trenčianskeho hradu a sídlo pána Váhu a Tatier, Matúša Čáka čakajú dobové kostýmy, vystúpenia, súboje, kuchyňa a bohatý sprievodný program. Premiérový ročník dvojdňového historického festivalu Trenčianske Hradovánky, sa 17. a 18. júna premení na výstavu dobového života a umení.

Za bránami Trenčianskeho hradu si návštevníci budú môcť pozrieť vystúpenia šermiarov, tanečníkov a kaukliarov, stretnú rozličné historické osobnosti a chýbať nebudú ani remeselníci, ktorí budú záujemcom predvádzať svoje zručnosti.

Organizátori festivalu sľubujú inú úroveň a kvalitu festivalu ako boli doposiaľ návštevníci hradu v Trenčíne zvyknutí. „Hradný amfiteáter oživia tí najlepší rytieri, žoldnieri a iní umelci, ktorých historická scéna na Slovensku ponúka“ uviedol organizátor festivalu Bystrík Holeček.

Historický festival „Trenčianske hradovánky“ sľubuje bohatý program

V dvojdňovom programe budete môcť vidieť rôzne historické skupiny s rôznym zameraním. Predstavia sa ŽOLDNIERI a ich nová show z tajomného obdobia Sherlocka Holmsa. DREAM DANCERS vystúpia so svojou energickou ohňovou show. SOKOLIARI SV. BAVONA ponúknu to najlepšie čo ponúka svet lietajúcich dravcov. Tí najmenší sa môžu tešiť na divadlo DVOR ZÁZRAKOV. Je to celkom nové bábkové divadlo, ktoré zaznamenáva veľmi pozitívny ohlas z predchádzajúcich akcií. A nakoniec organizátori zo samotného HECTORu odštartujú premiérou najväčšej šermiarskej show na Slovensku MYTHOS.

Unikátnym zážitkovým spôsobom si účastníci festivalu budú môcť vyskúšať históriu na vlastnej koži. Medzi atrakciami totiž nájdu aj mučidlá, napríklad škripec, na ktorý sa odvážlivci môžu nechať natiahnuť. Návštevníci tiež majú možnosť vyskúšať si žonglovanie, šerm či stredoveký tanec a to všetko pod dozorom ochotných historických inštruktorov. V detskom kútiku bude pre najmenších pripravené divadielko, rovnako aj rozličné zábavné a hravé vystúpenia. Samozrejmosťou je aj ponuka občerstvenia, ktorá je tiež v dobovom prevedení.

Prvý ročník festivalu ponúkne návštevníkom pestrú plejádu vystúpení a atrakcií, pri ktorých sa môžu priučiť histórií aj uvoľniť v kruhu rodiny a priateľov.

Viac informácii na stránke:

https://hradovanky.sk/ ;  www.facebook.com/HectorEventManagement