HK Štart Trenčín – Inter Bratislava 30:26 (17:18)

Dňa 12. 4. 2014 HK Štart Trenčín sa stretol v 17. kole 1. Ligy v hádzanej žien s družstvom sídliacim na 3. mieste v tabuľke Interom Bratislava. Naše hráčky boli na 9. mieste v tabuľke som ziskom 11 bodov. Stretnutie sa začalo veľmi pekným tempom a dobrým nasadením nášho družstva do tohto duelu. V štvrtej minúte bol stav stretnutia 3:3, naše hráčky s prísnou obranou a vychytanými gólovými šancami hostí našou brankárkou Patríciou Rehušovou, do 12. minúty nedovolili hostiacemu družstvu sa presadiť a v dvanástej minúte bol sme vyhrávali krásnych 9:3. Takýto stav stretnutia, kedy naše hráčky mali navrch sa niesol až do 18 minúty zápasu. Potom Inter nabral svoj dych a zrýchlil svoju hru, čo sa aj odzrkadlilo na ďalšom priebehu, keď 27. minúte otočil skóre stretnutia a vyhrával 15:16. Naše hráčky do šatne pred druhým polčasom išli za stavu 17:18.

foto Peter Peťovský: HK Štart Trenčín – Inter Bratislava 30:26 (17:18)

Ten kto bol svedkom stretnutia 16. kola, kde sme hrali s Iuventou Juniorky Michalovce, určite neveril, že sa naše hráčky vrátia zo šatní s bojovným nasadením. Aké to bolo prekvapenie, keď stále prísna obrana a dobrá herná nálada sa zopakovala zo začiatku stretnutia aj v druhom polčase. V 9. minúte druhého polčasu bol stav stretnutia 21:21 a od tejto chvíle sme už nedovolili hosťujúcim hráčkam držať prím. Veľmi dobrá rozohrávka nášho družstva v útoku priniesla pekné góly. V 17. minúte sme viedli 25:22. neskôr za stavu 27:25 hostia nepremenili sedem metrový hod. Čo nás stále podržalo vo víťaznom skóre. Napínavá pre nás však bola ešte 24. minút, keď sme viedli rozdielom jedného gólu 27:26. A potom sme už nedovolili Interu skórovať. Naopak ešte sme uštedrili za chrbát hosťujúcej brankárky 3 góly. Konečné skóre stretnutia bolo 30:26. Vďaka divákom za ich podporu a povzbudzovanie počas celého stretnutia.

Góly: 13 Annamária Birkušová, 8 Iveta Rebrošová, 5 Lucia Lapšová, 2 Nikola Španihelová a po jednom góle Alena Ocelíková a Alica Hehejíková. Najbližšie stretnutie odohrajú na ďalší víkend naše hráčky v Nitre. Najbližšie domáce stretnutie, kde si zmeriame sily s družstvom Nesvady, sa odohrá 4. 5 2014 (nedeľa) o 17,30.

Dorastenky predohrávka sa uskutočnila 9. 4. 2014 na domácej palubovke zdolali ŠKP Bratislava 34:15 po polčase 15:5.