HK Štart Trenčín – Iuventa Michalovce juniorky 22:30 (16:14) 16. kolo 1. ligy hádzaná ženy

Dňa 6. 4. 2014 naše hráčky privítali na domácej palubovke hráčky IUVENTA Michalovce Juniorky. Bolo to 16. kolo 1. ligy v hádzanej žien. Stretnutie sa začalo veľmi sľubne. Naše dievčatá išli do neho s perfektným nasadením a už v štvrtej minúte vyhrávali krásnych 3:1. Však následne na to sa stretnutie javilo ako rovnocenné, v ôsmej minúte bolo skóre 4:4, v trinástej 7:7 a potom sa nám podarilo rýchlym protiútokom zakončeným Ivetou Rebrošovou pohladiť oko diváka a začali sme zvyšovať náš gólový náskok a v dvadsiatej minúte sme vyhrávali 12:9. Dievčatá pekne bojovali aj v obrane a v útoku sa krásne, na postavenú obranu, presadzovali a to hlavne rozohrávkou na našu pivotmanku Ivetu Rebrošovú a Zuzanu Kovaličkovú, tak isto sa presadili streľbou z vonka Lucia Lapšová a Niki Španihelová. Prvý polčas bol zakončený výsledkom 16:14.

foto Peter Peťovský: HK Štart Trenčín – Iuventa Michalovce juniorky 22:30 (16:14)

Po prestávke sa nám dievčatá na ihrisko vrátili ako keby otrávené zo života. Vôbec sa im nedarilo presadiť sa. Za dvadsať minút druhého polčasu len dvakrát prekonali brankárku hostí, čo sa odzrkadlilo aj na stave stretnutia. A aj v obrane dievčatá dosť poľavili. V 35. minúte bolo skóre stretnutia 17:17, v 42. minúte 18:24 a v 55. minúte sme už prehrávali 19:27 a Michalovčanky už mohli mať dôvod na radosť. Stretnutie, ktoré tak dobre začalo, sa skončilo prehrou 22:30. Góly stretnutia: 10 gólov Iveta Rebrošová, 4 góly Nikola Španihelová, po 2 góly Alena Ocelíková a Lucia Lapšová a po jednom góle Annamária Birkušová, Saška Milanová, Veronika Žitňanová a Zuzka Kovaličková. Najbližšie domáce stretnutie sa odohrá v sobotu 12. 4. 2014 o 18,00 hod. opäť na domácej palubovke, keď privítame družstvo Inter Bratislava.

Ostatné výsledky: Dorastenky – TN – Iuventa Michalovce 28:27 (15:4), staršie žiačky – TN – Bytča 18:24 a TN – Nitra 20:24. Najbližšie stretnutie: Dorastenky steda 9. 4. 2014 o 16,30 hod. na domácej palubovke privítajú ŠKP Bratislava. 8. 4. 2014 od 10,00 hod. sa uskutoční v OC Laugarício minihádzaná.