HK Štart Trenčín – Slávia OA Sereď 29:18 – 15. kolo 1. liga v hádzanej žien.

Dňa 22. 3. 2014 odohrali naše hráčky stretnutie 15. kola 1. Ligy v hádzanej žien. Ich súperom na domácej palubovke boli hráčky Slávia OA Sereď. Stretnutie sa začalo veľmi optimisticky. Už v 6.minúte sme vyhrávali 4:0. V takomto zmysle sa odohrali aj ďalšie minúty stretnutia. Stále si naše dievčatá udržiavali gólový náskok. Dievčatá zahrali veľmi dobre aj na postavenú obranu, čo doteraz u nich akosi absentovalo. Hrali veľmi dobre v útoku aj na pivota a darilo sa nám aj v rýchlych protiútokoch. Počas celého prvého polčasu si dievčatá držali 5 gólový odstup, čo sa aj odzrkadlilo na ich pohodovej, menej stresujúcej hre.

V 25. minúte to síce vyzeralo, že dievčatám došiel dych, keď bolo skóre stretnutia 11:8, nasledovalo nedovolené bránenie na súperovom brankovisku. Šikovne strelený sedemmetrový hod Anna-Máriou Birkušovou a do šatne išli dievčatá s úsmevom, keď polčas skončil 14:9.

Druhý polčas sa začal síce tak, že prvý gól vsietili hostky, ale naďalej si dievčatá dokázali udržať 5 gólový náskok. V 42. minúte dievčatá urobili 3 po sebe rýchle protiútoky a vylepšili skóre stretnutia na 20:13. Ani vyžiadaný oddychový čas trénerom hostí v tejto minúte nič nezmenil na hre a dievčatá si začali stále zvyšovať svoj náskok. V 49. minúte sme vyhrávali už 25:15. Dokonca v 52. minúte, rýchlymi protiútokmi zakončenými Líviou Lipčákovou a následne Veronikou Žitňanovou, bol stav stretnutia 27:15. Záver stretnutia sme si už len kontrolovali. Stretnutie sme nakoniec vyhrali 29:18.