HK Štart Trenčín – ŠŠK CVČ NESVADY IMEĽ 27:17 (13:11)

HK Štart Trenčín - ŠŠK CVČ NESVADY IMEĽ  27:17  (13:11)Dňa 4. 5. 2014 sa naše hráčky stretli na domácej palubovke s družstvom ŠŠK CVČ NESVADY IMEĽ. Bolo to stretnutie 19. kola  1. ligy v hádzanej žien. Naše hráčky na stretnutie nastúpili veľmi bojovne. Celé stretnutie sa nieslo v znamení počasia, ktoré panovalo vonku. Vonku sa zubilo krásne slniečko a vietor bojovne pofukoval a kazil teplo slnečných lúčov. Presne taký podali dnes

naše hráčky výkon. Začiatok stretnutia sa javil tak, že to bude veľmi náročné, ale nedali sme sa vyplašiť ani tým, že náš súper obsadzuje druhú priečku v tabuľke. Úvodná minúta patrila našim dievčatám a skóre stretnutia rozbehla pekným gólom Anna Mária Birkušová. Prvý polčas stretnutia bol dosť napínavý, raz sme viedli, potom bola remíza, potom sme máličko prehrávali a takto sa to tiahlo až do konca 30. minúty. Prvý polčas sa skončil výsledkom 13:11 a to vďaka presným strelám na bránu súpera a taktiež vďaka rýchlym protiútokom.

HK Štart Trenčín - ŠŠK CVČ NESVADY IMEĽ  27:17  (13:11)

foto Peter Peťovský – Ilustračná foto

Dievčatá s veľkým nasadením nastúpili aj na druhý polčas, ktorý mal zo začiatku rovnaký priebeh ako druhý, avšak už sa nám stále darilo udržať si vedenie. V 45. minúte sme vyhrávali 16:14 a tu nastal zlom stretnutia. Súperovi sa nedalo prekonať našu obranu a celých šesť minút nedokázalo skórovať. Podarilo sa mu to až 51. minúte, keď bol stav stretnutia 20:15. Potom sa ešte Alene Ocelíkovej podarilo prekonať brankárku hostí a za stavu 21:15 si vyžiadal tréner hostí už v poradí tretí oddychový čas. Avšak asi ho jeho zverenkyne moc neposlúchli, lebo do konca stretnutia prekonali našu brankárku len dvakrát. Zato naše hráčky nabrali druhý dych a štyrmi peknými protiútokmi po sebe dostávali loptu za chrbát súperiacej brankárky. Verím, že naše hráčky takouto hrou polahodili oku diváka. V 55. minúte bol stav stretnutia 21:16 a už len raz sme súperkám dovolili rozvlniť sieť v našej bráne. Stretnutie sa skončilo krásnym skóre 27:17. Góly: 11 Annamária Birkušová, 7 Nikola Španihelová, 3 Alexandra Milanová a Iveta Rebrošová, 1 Veronika Žitňanová, Alica Hehejíková a Alena Ocelíková.

Dorastenky tiež odohrali 4. 5. 2014 na domácej palubovke stretnutie proti ŠŠK pri SLŠ Prešov 28:15 (12:7), góly: 6 Erika Rajnohová a Diana Nosická, 4 Katka Kostelná a Paulína Jašková, 3 Terka Takáčová a Nikoleta Trunková, 1 Zuzka Mesárošová a Ninka Ušiaková.

Najbližšie domáce stretnutie sa uskutoční 17. 5. 2014 (sobota) o 15:30 dorastenky a o 17:30 ženy. Obom budú súperky z Bernoláková Košice.