Hľadajú partnerov pre hokejové projekty

Hľadajú partnerov pre hokejové projektyTrenčín má šancu byť hokejovým vzorom pre celé Slovensko. Jedným z prvých krokov je aj regionálna hokejová akadémia a na rade sú ďalšie projekty. Tie však vyžadujú spoluprácu, ale aj financie, práve preto treba nájsť partnerov.

Ako povedal Jaroslav Baška, predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja, pri takomto náročnom projekte akým je regionálna hokejová akadémia nemôže byť len SZĽH, TSK ale aj určite Vláda SR. Potom aj lokálni a regionálni partneri. Tých sa snažia, podľa Richarda Pavlikovského, predsedu komisie Rozvojového centra Hokejového regiónu Trenčín získať z radov členov Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory, …a podporia naše plány, ktoré by mali smerovať k všeobecnému prospechu.“ A to, ako doplnil, znamená vychovať cez hokejovú komunitu zlatú generáciu ľudí, nielen hokejovú, ale aj generáciu, ktorá sa uplatní kdekoľvek na trhu práce.

Riaditeľ Trenčianskej regionálnej komory SOPK Ján Václav potvrdil, že je určitý deficit v návykoch mladej generácie. „Deti zmenili spôsob správania, menej športujú, viac sú na internete, na sociálnych sieťach,“ povedal Václav. Na investíciu do rozvoja budúcich zamestnancov oslovili aj členov Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory v Trenčíne.Hľadajú partnerov pre hokejové projekty Podľa predsedu predstavenstva Borisa Paulena, je tento projekt geniálny, preto podpísali memorandum. Máme určité námety pre spôsob financovania tohto projektu. Som veľmi milo prekvapený, že sa k tejto spolupráci už hlásia niektoré naše významné členské firmy,“ dodal Václav.

Magdaléna Švančarková – Trenčiansky terajšok