Hra Človiečik, nehnevaj sa! na námestí 7. júna 2014

Hra Človiečik, nehnevaj sa! na námestí 7. júna 2014Tradičnú spoločenskú hru v jej rôznych podobách sa môžu ľudia zahrať na Mierovom námestí v Trenčíne v sobotu 7. júna od 14. do 17. hodiny. Medzi výhrami je aj let balónom či dovolenka v talianskom letovisku. Štvrtý ročník podujatia pripravila Trenčianska nadácia. „Na veľkej hracej ploche s veľkosťou 7 krát 7 metrov sa budú hrať tri kolá živej hry,“ hovorí správkyňa

nadácie Alena Karasová. Pozvanie prijalo osem firemných tímov, ktoré hrajú o víťazný finančný grant pre nimi vybranú neziskovú organizáciu alebo zaujímavú verejnoprospešnú aktivitu v regióne.

Otvorené zostáva tretie kolo živej hry pre štyri štvorčlenné tímy z verejnosti. Ak ste veselá rodina alebo partia, zaregistrujte sa na www.trencianskanadacia.sk alebo v deň akcie do 15.45 v registračnom stánku. Víťazný tím čaká hodnotná odmena,“ vysvetľuje A. Karasová.

Novou hrou podujatia je Súboj susedia, priatelia, rodina o tri veľké výhry – let balónom, mercedes na víkend a dovolenka v talianskom Lido Di Jesolo. Klasická spoločenská hra čaká na 12 štvorčlenných tímov. Tímy sa môžu zaregistrovať online alebo v deň akcie do 14.30 v registračnom stánku.

Priestor medzi jednotlivými živými hrami vyplní program na pódiu. Začína koncertom, predstaví sa detská orientálna skupina DŽAMÁL JUNIOR, tanečná skupina GOONIES a úsmev na tvári zaiste vyčaria deti z tanečných jasličiek TANCUJÚCE TIGRÍKY.

Pripravujeme detskú divadelnú scénu. S Vladom Kulíškom si deti zahrajú Pantomímu pod lupou, bábkové divadlo PIMPRLO im predstaví rozprávku princezná Rozmarínka a na záver ich roztancuje minidisco pre najmenších,“ hovorí správkyňa nadácie.

Súťažiť môžu nielen dospelí ale aj deti. Mladí dobrovoľníci pripravili dve pečiatkové okružné cesty – prvú pre najmenších, druhú pre náročnejších. Obe cesty končia v sladkej cukríkovej banke vybavenej 1000 sladkosťami a veselými drobnosťami.

Kúpou štartovného účastníci okrem zábavy podporia aj srdečnú kampaň Trenčianskej nadácie na pomoc núdznym a získajú dôležité kredity na výhry v hode šťastnou kockou, kde je ukrytých 200 cien od darcov z Mierového námestia a blízkeho okolia.