Hrozí bezprostredné odtrhnutie mostného záveru na starom moste

Hrozí bezprostredné odtrhnutie mostného záveru na starom mosteStarý cestný most súrne potrebuje zásah na jednom mostnom závere. Od 17. októbra do 7. novembra bude preto doprava vedená v jednom jazdnom pruhu v nevyhnutnej dĺžke pracoviska s mechanizmami (asi 30 metrov).

Slovenská správa ciest (SSC) informovala, že na moste 61-056 v Trenčíne je potrebné opraviť jeden mostný záver približne v polovici mosta.

Hrozí bezprostredné odtrhnutie mostného záveru na starom moste

Záver je v havarijnom stave, hrozí jeho bezprostredné odtrhnutie, po ktorom by bol most neprejazdný. Podľa informácií SSC bude doprava obmedzená iba do jedného jazdného pruhu šírky minimálne 3 metre. Riadená bude dopravnými značkami a dopravnými zariadeniami a od 6.00 hod. do približne 18.00 hod. i náležite poučenými osobami. V noci bude premávku riadiť cestná svetelná signalizácia. Z opravovaného úseku cesty vylúčia nákladnú dopravu nad 7,5 tony.

Hrozí bezprostredné odtrhnutie mostného záveru na starom moste

Termín realizácie opravy je od 17.10. do 7.11.2015. V prípade priaznivých okolností je predpoklad ukončenia prác v skoršom termíne. Účastníkov cestnej premávky prosíme o pozornosť a zároveň trpezlivosť.

Zdroj: www.trencin.sk