Kandidát na prezidenta navštívil Trenčín

Naše mesto navštívil podpredseda Európskej komisie pre energetickú úniu Maroš Šefčovič. Ako uchádzač o kreslo prezidenta Slovenskej republiky povedal, že k Trenčínu má veľmi blízko.

„Trenčín, Horná Súča to boli destinácie, kam sme chodili veľmi často. Moja manželka má odtiaľto starých rodičov.“ Trenčanom predstavil svoje ciele, ktoré ako prípadný prezident bude presadzovať. Po stretnutí s občanmi navštívil radnicu, kde sa stretol s primátorom mesta.

„My sme sa rozprávali hlavne o rekonštrukcii Mierového námestia, o systéme, ako je samospráva financovaná na Slovensku.“ povedal primátor Richard Rybníček.

„Počúvam to aj od mnohých kolegov v zahraničí, že si Trenčín zapamätajú preto, ako skvele vyzerá.“ dodal kandidát na prezidenta.

Šefčovič informoval primátora, že v prípade zvolenia za prezidenta má jasno, ako by vedel pomôcť samosprávam v rámci Slovenska. „Ja som aj na úrovni Európskej únie nastavil takú novú spoluprácu s primátormi, lebo viem, že sú tou prvou adresou, keď sa niečo deje.“

Primátor si myslí že: „Pán Šefčovič má informácie, ktoré má málokto na Slovensku z európskej politiky. Takže toto bola pre mňa významná návšteva.“ Podľa Rybníčka je dobré, že sa chce vrátiť na Slovensko a odovzdať svoje skúsenosti.

„Pán Šefčovič nie je len kandidát na prezidenta, ale v tejto chvíli je to aj úspešný Slovák v európskej politike. To sú dva silné momenty, ktoré si myslím, že by bolo neúctivé, aby som ako krajský primátor takto významne postaveného európskeho politika neprijal.“

„Trenčín je veľmi dôležité mesto. Takže určite sem prídeme pred kampaňou a ak sa zadarí, určite aj po kampani“, dodal Šefčovič.


Platená reklama – objednávka: Maroš Šefčovič, Veternicova 3116/22, 841 05 Bratislava. PR správy sú komerčný info servis. Publikované reportáže, tlačové správy, informácie či vyhlásenia resp. oznamy sú určené pre verejnosť. Textový obsah redakčne upravený so súhlasom klienta. Zvukovo obrazový obsah vysielaný v PR správe je zo súhlasom klienta redakčne upravený. Trenčiansky terajšok s.r.o. je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: redakcia@trencianskyterajsok.sk.