„Keď sa chce, tak sa dá“ – ukázal TEDx Trenčín

„Keď sa chce, tak sa dá“ - ukázal TEDx TrenčínPrvý októbrový víkend sa konal na Trenčianskom hrade druhý ročník stretnutia nielen mladých ľudí – TEDx TRENČÍN. Tento svetoznámy formát, ktorý sa v našom meste stretol s mimoriadnym záujmom u ľudí, ktorí sa nechávajú inšpirovať úspešnými. Rečníci, ktorí sa prezentovali boli potvrdením starého známeho: „Keď sa chce, tak sa dá“.

13 rečníkov z oblasti umenia, vedy, psychológie, technológie, dizajnu. Divné aktivity, ktoré otestujú myseľ a zabavia. Stovka nadšených účastníkov, ktorými burcuje široká škála emócií.

„Keď sa chce, tak sa dá“ - ukázal TEDx Trenčín

foto : TEDx Trenčín

Špeciálna atmosféra Trenčianskeho hradu a myšlienky hodné šírenia, ktoré cítiť všade navôkol. Aj taká bola sobota, 3. októbra, na TEDxTrenčín. Prekvapujúca, neobyčajná, nezabudnuteľná, trošku divná, ale skutočne svetová!

„Keď sa chce, tak sa dá“ - ukázal TEDx Trenčín

foto : TEDx Trenčín

Konferencie TED a TEDx sú známe po celom svete. Aj keď sú si prednášky na míle vzdialené, spája ich jedno – posolstvo, ktoré chcú rečníci odovzdať ďalej. Inak to nebolo ani na Trenčianskom hrade. Na pódiu síce nevystúpil legendárny Bill Gates, či režisér Titanicu James Cameron ako na „veľkom“ TED-e, ale iní inšpiratívni ľudia, ktorí publiku odovzdali svoje myšlienky hodné šírenia. Pod svetlami reflektorov sa vystriedali vedci s kúzelníkom, inštruktorom jogy smiechu s blogerom, psychológom či umelkyňou. A nikomu to neprišlo čudné. Boli sme predsa V ríši divov.

Ako to v skutočnosti bolo nájdete na stránke TEDx Trenčín