Literáti na Úrade TSK

Župan privítal literátov Trenčianskeho kraja. A symbolickým darčekom ocenil ich prínos. Stretnutie sa konalo v rámci blížiaceho sa Týždňa slovenských knižníc.

“Vytvárajú naozaj krásne diela. Ja musím osobne povedať, že moc času teraz na čítanie nemám, ja iba, keď idem niekde na dovolenku, ale vážim si týchto literátov preto, pretože sa pozerajú na určité veci vo svete svojím spôsobom a toto obohacuje vlastne aj nás,” zareagoval župan Jaroslav Baška. Stretnutia sa konajú na Úrade TSK každé dva roky. A pestrý výber toho najlepšieho v regióne tvorí Verejná knižnica Michala Rešetku.

“To zloženie tých literátov je naozaj také, snažíme sa, aby bolo pestré a aby teda aj zaujalo tú verejnosť,” objasnila výber riaditeľka VKMR Gabriela Krokvičková. Literáti prezentovali svoju prácu aj pred študentmi. Najviac mladých ľudí zaujímali dôvody písania. Na stretnutí nechýbala ani víla v Bojníc – Anna Gürtlerová. Spisovateľka rada tvorí v prírode a napísala už aj zopár knižiek s takouto tematikou. Verejná knižnica zároveň uviedla do života aj svoju novú publikáciu – Slovník významných osobností mesta Trenčín.

Magdaléna Švančarková – Trenčiansky terajšok