Mestský bicykel prežil obávaný prvý víkend v Trenčíne

Mestský bicykel prežil obávaný prvý víkend v TrenčíneChceli ho predať, koleso jemne „osmičkuje“. No stále je na svojom mieste.

Mestský bicykel v Trenčíne úspešne prežil prvý týždeň. Aj keď nie je zamknutý, netreba zaň platiť, stále ho nájdete na tomto mieste. A používať ho môže každý, kto potrebuje. Treba ho však potom vrátiť. Nepotvrdili sa ani pesimistické prognózy, že vydrží deň, dva.

Realizátor nápadu v Trenčíne Martin Smolka zaznamenal celkom dobrú podporu tohto projektu na sociálnych sieťach a veril, že ho budú brať komunitne, že je náš, všetkých a že ho ustrážime.

Za prvý týždeň bicykel zažil už aj niekoľko vtipných situácií. Dokonca sa ho jeden mladý muž pokúšal predať v prevádzkarni na námestí. No, neuspel. Bicykel, zdá sa, už všetci poznajú.

Majiteľ blízkej prevádzky Peter Uher hovorí, že zákazníci na to veľmi pozitívne reagujú. „Hlavne z takej zábavnej stránky, dokonca sa rozbiehajú stávky, koľko ešte vydrží.“ Najobávanejší bol víkend, ale keď ten prežil, tak myslím, že sa mu bude dariť ďalej,“ dúfa Smolka, hoci po technickej prehliadke našli na bicykli už malý šrám. „Bude treba vycentrovať predné koleso, ale to môže byť aj tým technickým stavom našich ciest, chodníkov, obrubníkov a podobne,“ okomentoval Smolka.Mestský bicykel na jeden celý deň aj zmizol, ale nakoniec ho našli pod Fatimou, tam sa na ňom nejakí mladí ľudia bicyklovali.Mestský bicykel prežil obávaný prvý víkend v TrenčíneCelý projekt po lete vyhodnotia a výsledky predložia mestskej cyklokomisii. Samozrejme, ak si bicykel Trenčania ustrážia, môžu dať viacerým takýmto bicyklom v meste zelenú.

Magdaléna Švančarková- internetová televízia Trenčiansky terajšok