Milovníci dychovky sa stretli na festivale v Zlatovciach

Milovníci dychovky sa stretli na festivale v ZlatovciachAj tento rok sa v areáli Zlatovského parku stretli nadšenci klasického a ľudového žánru. Dôvodom je už deviaty ročník Zlatovského festivalu dychových hudieb. Festival vznikol v roku 2007 v rámci podujatia „Kultúrne leto na Zámostí“. Bol zároveň oslavou 35.výročia založenia dychovej hudby Textilanka. Podujatie každoročne priláka mnoho ľudí, ktorí si môžu vypočuť to najlepšie z dychovej hudby. 

Jedným z účinkujúcich bola aj kapela Hrozenčané zo Starého Hrozenkova. V Zlatovciach sú už druhýkrát a vždy sa sem veľmi radi vracajú. V ich repertoári odzneli klasické dychové skladby ale aj ľudové piesne.

Organizátormi festivalu sú dychová hudba TEXTILANKA a Občianske Združenie „Občania pre Trenčín“. Mnoho z nás si uvedomuje, že je dôležité dodržiavať tradície. Práve preto toto podujatie podporil aj Trenčiansky samosprávny kraj. Predseda osobitne vyjadril vďaku usporiadateľom a odovzdal im finančnú odmenu.

Na budúci rok festival oslávi už svoje 10. narodeniny. Hlavný organizátor Tomáš Vaňo spomenul, že diváci sa môžu tešiť na špičku z dychovej hudby. Aj napriek nepriaznivému počasiu si návštevníci mohli vychutnať bohatý kultúrny program, až do neskorých večerných hodín.

Spracovala

Adriana Pivková – TRENČIANSKY TERAJŠOK

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone