Minulosť, súčasnosť a budúcnosť bývalého krytu v centre

Minulosť, súčasnosť a budúcnosť bývalého krytu v centreKino Metro sídli v centre Trenčína už 80 rokov, to je v podstate jeden ľudský život. Premietať sa začalo v roku 1938, kedy sa z vojnového krytu stalo kino.

A v týchto časoch ani nebolo dôležité, aký film sa premieta, ale že vôbec. Preto aj prvé plagáty obsahovali iba informácie o premietacích časoch. Kino v rôznych režimoch a s rôznymi vlastníkmi pretrvalo až do dnešných dní. V deväťdesiatych rokoch bolo istý čas zatvorené. V období pred rokom 1989 malo názov – Kino Moskva. Ťažké časy nastali v roku 2004, kedy nielen do Trenčína, ale aj do iných miest na Slovensku začali prichádzať multiplexy.

Vtedy sme boli oslovení mestom Trenčín, či by sme ako občianske združenie, nechceli v týchto priestoroch začať prevádzkovať kino pre náročného diváka Artkino Metro,“ spomína Braňo Hollý zo združenia LampART, ktoré prevádzkuje Artkino Metro. A v tejto podobe funguje dodnes. Ponúka viac ako 520 projekcií ročne a navštívi ho viac ako dvadsaťtisíc divákov. Hollého s kinom spája množstvo emócií, nových priateľov. „Našiel som tu svoju terajšiu manželku,“ dodal.Minulosť, súčasnosť a budúcnosť bývalého krytu v centre Kino v rámci osláv ponúka divákom množstvo zaujímavých filmov, najlepšie filmy vysielané posledných 80 rokov, ale aj klubovú kartu, či zľavnené vstupné. A čo budúcnosť? V najbližších rokoch je naplánovaná rozsiahla rekonštrukcia, ktorá zmení výrazne vnútorné priestory.

Magdaléna Švančarková – Trenčiansky terajšok