Mladí ľudia menia planétu

Mladí ľudia majú záujem o životné prostredie. A neváhajú zorganizovať aktivity, ktoré majú našu planétu chrániť. Akčný tím Piaristického gymnázia pripravil pre študentov z celého Trenčína Veľký stredoškolský swap.

“Vy len prinesiete svoje oblečenie, ktoré už doma máte, ktoré sa vám nemusí páčiť, alebo len bolo nejakým výkrikom módy, že ho musíte doma mať, ale nikdy ste si ho neobliekli, tak takto sa ho môžete vzdať a vymeniť za lepšie,” vysvetlila Timea Romančíková z Akčného tímu PGJB.

“Aj takíto mladí študenti sú schopní veľa vecí zorganizovať. Len treba podľa mňa nájsť atraktívne spôsoby, ktoré mladým ľuďom vyhovujú a do ktorých sa môžu zapojiť,” doplnil koordinátor projektu a zároveň bývalý študent, ktorí spolu s dvadsiatkou študentov vymýšľajú a organizujú eko aktivity na škole.

A “piaráci” svoj priestor našli. Okrem výmeny oblečenia pripravili názorné ukážky, ako vytvoriť jednoduché vrecúško napríklad na ovocie, zeleninu. Alebo aj to, čo sa dá vytvoriť zo súčiastok obyčajného počítača.

Magdaléna Švančarková – Trenčiansky terajšok