Mobilná aplikácia Môj autobus – online info o autobusových spojoch

Mobilná aplikácia Môj autobus – online info o autobusových spojochPo zavedení bezplatného WiFi pripojenia v autobusoch prímestskej autobusovej dopravy Trenčiansky samosprávny kraj prostredníctvom SAD Prievidza a. s., prináša ďalšiu technologickú novinku v podobe webstránky a mobilnej aplikácie. Informovanosť cestujúcej verejnosti sa výrazným spôsobom zvýši vďaka platforme s príznačným názvom Môj autobus.

Novinka je dostupná nielen cez webové prehliadače na adrese www.mojbus.sk, ale dá sa stiahnuť aj vo forme mobilnej aplikácie. Poteší tak predovšetkým aktívnych užívateľov mobilných telefónov s prístupom na internet. Okrem on-line zobrazenia príchodov a odchodov autobusových spojov aplikácia cestujúcim umožní manuálne alebo podľa aktuálnej GPS pozície vyhľadať najbližšie zastávky a aktívne autobusové spoje zapojených dopravcov.

Mobilná aplikácia Môj autobus – online info o autobusových spojoch

foto: archív TSK

Jednotlivé spoje a zastávky šikovne zoradí podľa vzdialenosti od polohy cestujúceho a uľahčí mu výber konkrétneho spojenia. Nechýbajú informácie o odchode, meškaní autobusu a skutočných príchodoch a odchodoch spojení. Funkcionalitu aplikácie dopĺňa možnosť identifikovať autobusové spojenie, v ktorom sa cestujúci práve nachádza či zadefinovať obľúbené spojenia a zastávky.

K dopravcom zapojeným v projekte Môj autobus sa už čoskoro pridá aj druhý zmluvný dopravca Trenčianskeho samosprávneho kraja – SAD Trenčín, a. s., ktorý na spustení systému už aktívne pracuje.

Zdroj: Tlačová správa TSK