MX CUP 2011 – Trenčín – Zámostie

Usporiadať prvý diel seriálu MX CUP 2011 si tentokrát na svoje plecia zobrali chalani z Laugofan-u. Konal sa 23.apríla 2011 na motokorosovej trati Trenčín – Zámostie. Mnohí jazdci ktorí pretekali už minulý rok túto trať poznali, ale našli sa aj takí, ktorí boli na svojich prvých pretekoch. Trať bola prevažne rovinatého charakteru, hlinenno – kamennistého podkladu so štyrmi skokmi a jedným novým skokom. Na trati sa udiali zmeny v jej zadnej časti a tiež v priestore štartu. Ten sa jazdil inak ako minulý rok. Po štartovej rovine bola prudká ale široká zatáčka vľavo a do mierneho stúpania sa dostali pretekári na rovinu pred cieľ.

Túto zmenu organizátori pripravili preto, aby bol štart úplne oddelený od dráhy, takže aj trať v úseku kde sa štartová rovina končí bola zmenená na ostrú pravú zatáčku a mierne „esíčko“. Celodenné motokrosové podujatie bolo nevšedným zážitkom pre milovníkov vône benzínu, a „rachotu“ pretekárskych strojov.