Myjavska zabíjačka prilákala množstvo obyvateľov Juhu

Myjavska zabíjačka prilákala množstvo obyvateľov JuhuPo tradičných kultúrno – spoločenských podujatiach na Zámostí a v mestskej časti Sever, aj na najväčšom trenčianskom sídlisku, Výbor mestskej časti JUH založil tradíciu s názvom Dni Juhu. Jeho predseda Patrik Žák pozdravil všetkých prítomných.

Súčasťou podujatia bola aj tradičná myjavská zabíjačka spojená s predajom mäsových výrobkov. Tí skôr narodení obyvatelia Juhu sa vrátili do svojich mladých čias a ich deti a vnuci sa pozerali, ako v minulosti prebiehala zabíjačka na dedinách.

Celé podujatie bolo organizované v spolupráci s nákupným centrom Južanka. Aranžovanie adventných vencov, zdobenie medovníkov, alebo vytváranie rôznych vianočných ozdôb, to všetko si mohli dospelí, ale aj najmenší návštevníci vyskúšať v tvorivých dielňach.

V kultúrnom programe sa na pódiu postupne vystriedali folklórne skupiny Kýčer, Vršatec, Drienovec a Sihotiar. ZUŠ z Trenčína uviedla poetické pásmo o Vianociach. Množstvo návštevníkov bolo dôkazom, že ľudia majú záujem o kultúru a zachovávanie tradícií pre ďalšie generácie.

Spracoval

Peter Petovsky

Peter Peťovský – Trenčiansky terajšok

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone