Na múriku bude aj grafity obraz

Na múriku bude aj grafity obrazPoškodený múrik cintorína dostane nový vzhľad. A to nielen omietku, ale aj umelecké grafity. Rekonštruovať ho začali 9. júla.

Ide o rekonštrukciu celej dĺžky múrika, ktorý lemuje časť Soblahovskej ulice a v zákrute na Cintorínsku ulicu. Jeho dĺžka je približne dvesto metrov,“ povedala hovorkyňa Trenčína Erika Ságová s tým, že jeho oprava je potrebná. Múrik je už značne poškodený a zvetraný.

Dostane novú omietku, stierku, zároveň bude zabezpečený ochrannou betónovou strieškou. Súčasťou rekonštrukcie sú aj dva bočné múriky, pri každom z priľahlých schodísk,“ vymenovala rozsah prác hovorkyňa.

Stavebné práce potrvajú do konca júla, v závislosti od počasia. Potom príde na rad dizajnér Rasťo Jakubek, známy aj ako tvorca grafity. Ten priestor umelecky dotvorí. Čo konkrétne vytvorí, je však zatiaľ prekvapenie.Na múriku bude aj grafity obrazKeď je veľa vecí v meste takých zanedbaných, tak aj človek, ktorý tadiaľ ide, necíti sa tak spokojne a oči mu nemá čo potešiť,“ hovorí Jakubek, známy pod prezývkou Nomád. Podľa neho, pri maľbe treba rešpektovať aj to, že ide o priestor pri cintoríne. Navrhol preto niekoľko variantov, z ktorých napokon s mestom vybrali jeden. Maľovať bude sprejmi približne dva týždne. Na stavebné práce a umelecký dizajn vyčlenila radnica necelých 25-tisíc eur.

Magdaléna Švančarková – internetová televízia Trenčiansky terajšok