Na námestí vás osvieži voda aj vodná para

Na námestí vás osvieži voda aj vodná paraNa Mierovom námestí pribudli nové stĺpy. Sú štyri a umiestnené okolo historickej dlažby. V horúcich letných dňoch osviežia ľudí studenou vodnou parou.

Osviežovače v intervale 60 sekúnd púšťajú paru a 30 sekúnd je prestávka. Pustené sú od pondelka do štvrtku od 10.00 do 21.30 h. „V piatok, sobotu, nedeľu od 10.00 do 23.00 h s tým, že od 19.30 budú aj s led osvietením modrej a zelenej farby,“ opisuje Erika Ságová, hovorkyňa Mesta Trenčín.

A ako prijali rozprašovače obyvatelia?

Je to veľmi dobrý nápad, ktorý sme privítali. Keď sme to prvý raz uvideli, tak sme rozmýšľali, čo to vlastne je, na čo to slúži, lebo to len svietilo na modro. Deťom sa to páči, nám sa to páči.“

Trošku som ostala prekvapená, lebo som nevedela, že je to osviežovač. Určite to bude výborné v týchto horúčavách.“

Deti sa tu vybláznia. Mamičky nech im berú náhradné oblečenie.“Na námestí vás osvieži voda aj vodná paraV rámci rekonštrukcie námestia mesto Trenčín pribudli aj ďalšie vodné prvky, okrem novej Fontány Marca Aurélia aj pitná fontánka. „Ide o to, aby sa tu ľudia cítili príjemne a v horúcich dňoch sa okrem fontány ľudia môžu osviežiť aj takýmto spôsobom,“ dodala Ságová.

Postrehol som túto zmenu, je pozitívna, pretože v minulosti tu boli také staré hrdzavé a teraz sú tu také krásne chrómové fontánky.

Je to dobrá vec. A už som to aj využila s vnúčatami. Je to fajn. Super je to.“

Juraj Budzovský – internetová TV Trenčiansky terajšok