Na návšteve u Mareka Prostináka, preživšieho výbuchu vo VOP v Novákoch

Na návšteve u Mareka Prostináka, preživšieho výbuchu vo VOP v NovákochPredseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška v piatok 21. apríla 2017 ako trenčiansky župan navštívil preživšieho výbuchu vo Vojenskom opravárenskom podniku (VOP) v Novákoch Mareka Prostináka.

Predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška v piatok 21. apríla 2017 ako trenčiansky župan navštívil preživšieho výbuchu vo Vojenskom opravárenskom podniku (VOP) v Novákoch Mareka Prostináka.

Na návšteve u Mareka Prostináka, preživšieho výbuchu vo VOP v Novákoch

foto: TSK

Marek pracoval vo VOP v Novákoch aj 2. marca 2007, keď okolo 16.30 h došlo k výbuchu. V dôsledku explózie zahynulo v areáli VOP osem ľudí a 17 bolo hospitalizovaných. Jedným z nich bol aj Marek Prostinák. S ťažkými zraneniami hlavy ho previezli do banskobystrickej Rooseveltovej nemocnice.

Napriek všetkému dnes Marek chodí sám, aj keď pravú stranu tela má nefunkčnú, a tak sa o neho stará jeho mama. Tatiana Prostináková pracovala vo Vojenskom opravárenskom podniku v Novákoch tiež. V čase výbuchu bola už z práce doma. Po výbuchu sa jej život zmenil od základov. Dnes sa stará o svojho syna, ktorý jej pomocnú ruku potrebuje denno-denne. Aj keď Marekovi lekári po výbuchu nedávali veľkú šancu na prežitie, Marek svojou húževnatosťou a každodenným cvičením všetkým jasne dokázal, že keď sa chce, dá sa dokázať aj skoro nemožné.

Zdroj: TS TSK