Na parkourovom tábore padali aj slzy, ale iba pri lúčení

Na parkourovom tábore padali aj slzy, ale iba pri lúčeníNaše parkourové legendy z Born to Trick Academy pripravili prvý letný tábor pre deti od osem rokov v Trenčíne. Poriadny parkourový tréning bola iba časť bohatého programu pripraveného pre deti. Mladí parkouristi zažili spoločne dračie lode, plaváreň, opekačku, ale aj mnohé súťaže.

Trénujeme v gymnastickej hale, kde je pomerne dosť teplo, tak aj podmienky sú sťažené. Preto sme sa rozhodli spraviť tábor pre deti vo vonkajšom prostredí zameranom na parkour a freeruning,“ hovorí vedúci tábora Jakub Halgoš.

Účastníkov sa počas táborových dní snažili ukázať a naučiť akým spôsobom a ako správne sa treba hýbať. Deti sa mnohému naučili, odniesli si kopec zážitkov a skúseností, spoznali nových kamarátov, no najmä, zlepšili si kondíciu, naučili sa nové triky, saltá. Spokojní boli aj rodičia, keď odchádzali s deťmi domov po týždni odlúčenia.Na parkourovom tábore padali aj slzy, ale iba pri lúčeníV tábore som mala svojich dvoch synov. Som veľmi rada, že sa tento tábor zorganizoval, a že moje deti sa venujú parkouru. Určite majú veľa zážitkov. Synovi až vyhŕkli slzy, keď odchádzal. Už sa teším, čo mi porozprávajú, aké majú zážitky,“ povedala mamička jedného z účastníkov tábora.

Čo sa týka športu, deti sú plné nadšenia pre tento šport a to je to, čo sme chceli týmto campom dosiahnuť,“ zakončil Halgoš.

JURAJ BUDZOVSKÝ – internetová televízia Trenčiansky terajšok