Na Skalke začala výstavba nového pútnického domu

Na Skalke začala výstavba nového pútnického domuSkalku ročne navštívi 50-tisíc pútnikov, tí potrebujú aj zázemie na načerpanie nových síl. Doterajší pútnický dom už nestačí, začala výstavba nového.

Pôvodne sme uvažovali len o oprave, prípadne rozšírenie starého domčeka, ale keď sa ukázalo, že je problém s vlhkosťou i ďalšie problémy, tak sme jednoznačne dospeli k rozhodnutiu, že postavíme úplne nový pútnický dom,“ hovorí farár Peter Beňo.

Náklady na výstavbu odhadujú na pol milióna eur, prispela nitrianska Diecéza, sponzori, ale aj návštevníci, pútnici a veriaci. Hrubú stavbu sme zverili stavebnej firme tu z Trenčína, ale tie ostatné práce si chceme organizovať a riadiť sami,“doplnil Beňo.Na Skalke začala výstavba nového pútnického domu Nový pútnický dom bude mať tri poschodia a mal by ponúknuť nielen spoločenské a sociálne priestory pre návštevníkov a strechu pre kňazom, ktorí budú vykonávať duchovné služby, ale bude slúžiť aj na ubytovanie pre pútnikov. Kapacita bude 30 až 40 ľudí. Výstavbu chcú stihnúť do budúcoročnej hlavnej púte.

JURAJ BUDZOVSKÝ – internetová TV Trenčiansky terajšok