Na zimnú údržbu minuli viac

Zimná údržba chodníkov preverila ľudské zdroje a možnosti samospráv. “V uliciach boli všetky ľudské zdroje, všetky stroje. Plus všetci zamestnanci mestského hospodárstva a správy lesov,”

vysvetlila Eva Mišovičová, referentka pre komunikáciu MsÚ Trenčíne situáciu počas snehovej kalamity. Mesto minulo na údržbu viac ako v minulom roku. “Do dnešného dňa sme na zimnú údržbu minuli približne 260 tisíc eur, čo v porovnaní s minulým rokom, kedy sa na celú zimu minulo 310 tisíc eur, je naozaj vysoká čiastka,” doplnila Mišovičová.

“ZMOS rázne odmietol novelu zákona, lebo nebol zohľadnený dopad na rozpočty miest a obcí a náklady súvisiace s technikou, posypovým materiálom, údržbou a potrebou zamestnancov na tieto práce. Napokon táto zima potvrdzuje naše výhrady,” zareagoval hovorca ZMOS Michal Kaliňák. Samospráva zároveň preberá zodpovednosť za prípadné úrazy na všetkých  komunikáciách. Podľa slov trenčianskej radnice zatiaľ nezaznamenali žiaden podnet od občanov. Zároveň SHMÚ vydal dnes varovanie pred poľadovicou v popoľudňajších hodinách až do zajtra.