Napriek hendikepu milujú adrenalín

Napriek hendikepu milujú adrenalínNa tohoročných HoryZontoch sa návštevníkom medzi hosťami predstavia aj traja hendikepovaní športovci. Prítomných presvedčia o tom, že bariéry máme neraz len v hlavách.

Bekim Aziri má 27 rokov. Pochádza s Pezinka. Polovicu života strávil na vozíku. Napriek nemu si však už vyskúšal tandemový zoskok a lietadla z výšky štyroch kilometrov, trúfol si i na let na rogale a za pomoci kamarátov si zaskákal a zaplával v jazere. „Človek, ktorý dnes baví celé Slovensko svojou Stand up comedy, ktorú s iróniou nazýva Sit down tragedy, príde na náš festival divákov nakaziť svojim pozitívnym prístupom k životu,“ vyjadruje sa o hosťovi riaditeľka podujatia Marka Dutková.

Napriek hendikepu milujú adrenalín

Foto archív HoryZonty: Bekim Aziri si vyskúšal tandemový zoskok z lietadla

Aziri sa predstaví Trenčianskemu publiku v sekcii Umenie a šport v živote telesne postihnutých. Táto sekcia sa na HoryZontoch prvý krát objavila pred tromi rokmi. „Chceme v nej poukázať na ľudí, ktorí napriek svojmu hendikepu dokážu podať obdivuhodné výkony v oblasti športov v prírode,“ objasňuje svoj zámer Dutková.

V tomto špeciálnom bloku bude slovo patriť i Martinovi Daitovi. Ten síce reprezentuje Slovensko v tanečnom športe na vozíčku, no na HoryZontoch nebude tancovať. Reč bude o jeho adrenalínových aktivitách. Dait si vyskúšal paragliding, simulátor voľného pádu, potápanie, jazdu na offroad bugine i iných strojoch.

Napriek hendikepu milujú adrenalín

Foto archív HoryZonty: Hendikepovaný Martin Dait sa venuje aj potápaniu

Do sekcie, ktorá sa bude konať aj vďaka podpore Ministerstva kultúry Slovenskej republiky, patria aj výstavy fotografií, výtvarná súťaž, tvorivé dielne a zážitkové workshopy. Hlavný program sekcie bude prebiehať v sobotu 12. novembra popoludní v priestoroch klubu Lúč.

Barbora Prekopová / PR HoryZonty